Biblioteka i świetlica

W dniu 06 listopada 2018 r. z okazji Święta Niepodległości, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny „Kotylion dla Niepodległej”.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas 0-III.

„0”1       Ola Górecka

Milena Szymańska

„0”2       Lena Jaroch

Bartek Strzelczyk

„0”3       Julia Socha

Gabrysia Traczyk

„0”4       Ala Dudek

Oliwia Wilewska

I A        Maja Skrzypczak

Julia Szymaniak

I B        Zuzia Gos

Zofia Rudnicka

I C        Marta Tomaszewska

Amelia Witek

II A       Amelia Przybylska

Julia Mroziak

II B       Maria Kustra

Dawid Korcz

II C       Martyna Mikos

II D       Robert Jasieńczuk

Zofia Strzeżek

III B      Julia Mroczkowska

Piotr Fudecki

 

I Miejsce:

– Zofia Rudnicka kl. I B

– Julia Mroziak kl. II A

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami.

Gratulujemy!

„Dzieci dla Niepodległej”

W październiku 2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dzieci dla Niepodległej”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Do konkursu przystąpiły prace plastyczne wykonane przez:

– Olafa Madeja, kl. II B

– Kaję Dłucik, kl. III A

– Hannę Kurzepę, kl. III A

KONKURS PLASTYCZNY „LAURKA DLA NAUCZYCIELA”.

Z okazji Dnia Nauczyciela 11 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny „Laurka dla nauczyciela”. Był on adresowany do uczniów z klas II – III oraz dzieci

z gr. „0”. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

kl. II a: Wiktoria Gul, Amelka Przybylska;

kl. II b: Daria Michalczak, Wojtek Wdowiak;

kl. II c: Maja Ambrozik, Zosia Kościanek;

kl. II d: Sabina Jasieńczuk, Adrian Lubowiecki;

kl. III a: Kaja Dłucik, Marysia Paprocka;

kl. III b: Kamila Chojnacka, Mikołaj Zając.

Z grup „0”: Oliwka Cendrowicz, Jaś Skulski, Natalka Ignaczak i Joachim Kłos.

W tym roku laurki miały być wykonane z kolorowego papieru i gazet. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i trudno było wybrać te najbardziej oryginalne.

I miejsce:

Natalia Ignaczak gr. „0”,

Daria Michalczak kl. II b;

II miejsce:

Amelka Przybylska kl. II a,

Adrian Lubowiecki kl. II d;

III miejsce:

Sabina Jasieńczuk kl. II d,

Maja Ambrozik kl. II c,

Joachim Kłos gr. „0”.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał drobny upominek. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za udział w konkursie.

 

W obecnym roku szkolnym 2017/2018 w świetlicy pracują wychowawczynie:

Katarzyna Najmoła – Kamińska, Iwona Troc, Małgorzata Okraj oraz asystent świetlicy – Monika Śmielak.

Dzieci mogą korzystać ze świetlicy w godz. 7.00 – 17.00.

W ciągu dnia, dwa razy odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze (pogadanki, zajęcia manualno-plastyczne, zajęcia ruchowe, zajęcia „żywego słowa”, konkursy) w których wykorzystywane są metody aktywizujące.

Uczniowie oglądają animowane bajki i filmy promujące dobre zachowania.

W wyznaczonych godzinach odrabiają pracę domową.

Zajęcia ruchowo-zręcznościowe często odbywają się na świeżym powietrzu.

 Głównym celem pracy świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki dzieciom lecz poprzez wspólne zajęcia, gry, zabawy integracyjne wspomagamy procesy dydaktyczne oraz pomagamy pokonywać przeszkody emocjonalne.