I miejsce w konkursie historycznym

29 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbył się organizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” konkurs wiedzy „Nasza Historia”.  Konkurs odbył się z okazji 180- rocznicy śmierci wielkiego  polskiego kompozytora Franciszka Lessela, który 13 lat spędził na ziemi wareckiej w miejscowości Pilica, a po śmierci został pochowany na cmentarzu w Ostrołęce.  W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Warka. 

Naszą szkołą reprezentowały uczennice : Nikola Lewicka- klasa VIII d, Kinga Białoskórska- klasa VIII b, Jowita Kłos- klasa VI b  i Aleksandra Jagiełło- klasa VIII d.

Opiekunem konkursu była Katarzyna Kuśmierska.

Zajęliśmy zaszczytne I miejsce. Rywalizacja pomiędzy drużynami była zacięta.  Po zakończeniu konkursu  wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz w Ostrołęce aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Franciszka Lessela.