Oddziały przedszkolne

ODZIAŁY PRZEDSZKOLNE W MUZEUM IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO

„Cudze chwalicie – swego nie znacie” te słowa zainspirowały oddziały przedszkolne i postanowiły one poznać naszą małą ojczyznę. 28.09.2018 r. poszliśmy na spotkanie z historią i sztuką do muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Celem lekcji muzealnej było przybliżenie uczniom takich pojęć jak: przeszłość, historia, legenda, eksponat, zabytek, muzeum. Nie zapomnieliśmy także o parku, w którym zbieraliśmy kasztany i żołędzie. Te skarby przynieśliśmy do klasy oraz wykonaliśmy portret Jesieni.

 

 

 

„Wszyscy Polacy to jedna Rodzina”

W dniu 12.05.2018 roku oddział przedszkolny II odpowiedział na zaproszenie Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce i uczestniczył w pikniku „ Wszyscy Polacy to jedna Rodzina”. Poczuliśmy się bardzo wyróżnieni i dumni. Zaprezentowaliśmy naszą kompilację „Jeziora Łabędziego i Tańca z szablami”. Wszystkim bardzo się podobało. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Przedszkola Samorządowego za zaproszenie.

 

Dzień Rodziny w grupie I i II (Oddziały przedszkolne).

TATA JEST GŁOWĄ RODZINY, A MAMA JEJ SERCEM.

Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Ojca to niebywała okazja do obchodzenia obu świąt w przedszkolu pod nazwą DZIEŃ RODZINY. W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce 12 czerwca. W godzinach popołudniowych do oddziałów przedszkolnych przybyli zaproszeni rodzice oraz przedszkolacy. Po przywitaniu gości, dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce prezentując swoje talenty oraz umiejętności. Na zakończenie imprezy Rodzice otrzymali wykonane przez dzieci upominki.

SPOTKANIE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH Z PISARZEM.

13 czerwca 2018 r. mieliśmy okazję gościć w naszej klasie pisarza Pana Wojciecha K. , który przez swoje poczucie humoru oraz odpowiednie podejście do dzieci, bardzo szybko zdobył serca naszych przedszkolaków. Pan Wojciech zaprezentował przedszkolakom swoje dzieła, ciekawie o nich opowiadał. Dzieci mogły też poznać pracę pisarza oraz wysłuchać w jego wykonaniu wierszy które sam napisał. Z wielkim zapałem odpowiadały na pytania oraz dobierały rymy do nieskończonych przez pisarza wersów. Wizyta ta sprawiła wszystkim ogromną radość. Upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Jeszcze raz chcemy bardzo podziękować Panu Wojciechowi za spotkanie, będziemy je miło wspominać. Drodzy Rodzice czytanie książek w okresie dzieciństwa jest bardzo ważne, rozwija wyobraźnię naszych pociech i kształtuje ich osobowość. Dlatego też, proszę, nie zapominajmy o tym.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE – ROK SZKOLNY 2017/2018.

 

WYCIECZKA DO RADOMIA.

Dnia 6.06.2018 r. uczniowie z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Radomia. Uczniowie obejrzeli w teatrze sztukę pt. „O krokodylu i Królu Daktylu”, a następnie bawili się w sali zabaw Kraina Marzeń.