Osiągnięcia

4 kwietnia 2018r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który był skierowany
do uczniów klas IV-VII Obejmował wiadomości dotyczące pieszych i rowerzystów. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań (24 zamknięte i jedno otwarte sprawdzające znajomość znaków drogowych). 6 pytań dotyczyło kolejności przejazdu przez skrzyżowania. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Barbara z kl. VIa,
II miejsce Jan z kl. IVb,
III miejsce – Alicja z kl. VI a, Konrad z kl. V a
oraz wyróżnieni uczniowie: Jowita z kl. V b, Jakub z kl. VI b, Kosma z kl. VI c, Filip z kl. VI b

Po raz kolejny uczniowie PSP 2 w Warce wzięli udział w tym konkursie. W roku szkolnym 2017/2018 należało wykonać prace na temat „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Prace zostały przekazane na etap gminny, który został rozstrzygnięty 13 kwietnia 2018r.
Prace uczniów PSP2 na etapie gminnym uzyskały nagradzane miejsca:

Na etapie powiatowym praca Mai zajęła 2. miejsce

Czterech uczniów PSP nr 2 w Warce doszło do etapu rejonowego konkursu miniLOGIA16.

Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych miniLOGIA 16 jest konkursem przedmiotowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Polega na samodzielnym rozwiązywaniu testu dotyczącego treści zawartych w podstawie programowej przedmiotu zajęcia komputerowe (Informatyka) w szkole podstawowej i zadań z wykorzystaniem grafiki żółwia, w wybranym przez uczestników języku programowania (Logo lub Python). Osoby, które zdobyły w I etapie przynajmniej 60 punktów z 80 możliwych do zdobycia, przechodziły do etapu rejonowego.

25 października 2017r. czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do I etapu konkursu,
w którym oprócz testu rozwiązywali zadania w języku Logo. Do drugiego etapu przeszedł Michał
z kl. VIa oraz Patryk, Bartosz i Mateusz z kl. VIIa.

6 lutego 2018r. między innymi w PSP nr 2 w Warce odbył się etap rejonowy
(II stopień),
na którym gościliśmy troje uczniów z regionu radomskiego.

Uczniowie PSP2 w Warce za udział i uzyskane wyniki w konkursie otrzymali dyplomy
i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone w Dniu Integracji.

20 lutego 2018r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej,
w których uczniowie PSP 2 w Warce zdobyli najwięcej punktów w kategorii klas 4-6.
I miejsce uzyskała Amelia z kl. Va, II miejsce zajął Jakub z kl.VIb i oboje przeszli do następnego etapu. Naszą szkołę reprezentowali również: Jowita – kl.Vb oraz w kategorii klas VII:
Bartosz z kl. VIIa i Anna z kl.VIIc. Wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki.

14 marca 2018 r. został przeprowadzony etap powiatowy, w którym brali udział uczniowie z 8 gmin. Należało rozwiązać test składający się z 30 pytań. Spośród 38 uczestników, uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca (IV – Jakub i V- Amelia).

 

Tym razem Zuzia R., Maja G., Bartosz C., Piotrek O., Wiktor M. i Rysio S. wywalczyli łącznie 23 medale w zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Warka, które odbyły się 10 czerwca na pływalni Olimpic. To były pierwszej zawody tak dużej rangi na naszym lokalnym basenie. W zawodach wzięło udział 13 klubów pływackich, łącznie prawie 200 startujących. Gratulujemy wyników, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i wszystkim pływakom życzymy wspaniałych wakacji!
Zuzia R.: 3 złote medale, 1 srebrny
Maja G.: 1 złoty medal, 1 brązowy
Bartosz C.: 2 złote medale, 3 srebrne
Piotrek O.: 4 złote medale
Wiktor M.: 3 brązowe medale
Rysio S.: 4 złote medale, 1 brązowy

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny 

„ Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia- losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922”.

Uczeń klasy VI c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce Kosma J. zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „ Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia- losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922”- kategoria: projekt edukacyjny- film. Do konkursu zgłosiło się 118 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach: film, audycja radiowa, prezentacja multimedialna, strona internetowa i gra edukacyjna. Organizatorami konkursu było: Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat nad konkursem sprawowało: Stowarzyszenie – Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka. Konkurs oprócz wspierania świadomości patriotycznej, popularyzuje wśród młodzieży tematykę historii wojskowości oraz wiedzę o losach żołnierza i dziejach oręża. Budzi również zainteresowanie przeszłością i kształtuje umiejętności krytycznego myślenia o dziejach minionych. Co ważne, rozwija także umiejętność pracy ze źródłami historycznymi pisanymi i materialnymi. Uczeń z naszej szkoły wykazał się wieloma talentami, rozwinął sprawność dziennikarską, samodzielnie wyszukał potrzebne materiały, następnie zmontował film, dodając ścieżkę dźwiękową. Kosma wykazał się zmysłem artystycznym, co doceniło jury. W filmie wcielił się w postać żołnierza- który opowiada swoją historię dzieciom. Niewątpliwie ciekawe ujęcie tematu oprócz barwnych dialogów przeplecione zostało zdjęciami, wycinkami z prasy, starymi mapami.

Katarzyna Kuśmierska

Matematyczna „dwójka” –

cieszymy się z sukcesów naszych uczniów

XXVII EDYCJA
MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”
ODBYŁA SIĘ 15 MARCA 2018 ROKU

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs odbywa się w tym samym dniu we wszystkich krajach. Każdego roku zwiększa się liczba państw w nim uczestniczących.

Zadania konkursowe przygotowane są w zależności od grupy wiekowej, a w Kangurze biorą udział dzieci i młodzież od klasy drugiej szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2017 roku konkurs był przeprowadzony w 65 krajach i pisało go 6 102 509 uczniów. W Polsce w konkursie wzięło udział 379 471 uczniów.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Warce uczniowie już po raz siedemnasty brali udział w tym konkursie.

Każdego roku wielu naszych uczniów uzyskiwało wysokie wyniki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności.

Zadania konkursu „Kangur Matematyczny” są atrakcyjne lecz trudne, wymagają logicznego myślenia, dokładności oraz wiedzy matematycznej.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowało 114 uczniów w 4 kategoriach. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Każdy uczestnik konkursu otrzymał zabawkę logiczną z drutu.

Oto nagrodzeni uczniowie:

Kategoria Żaczek:

Klasa II

1. Kawka Antonina kl. II a – wyróżnienie

2. Kurzepa Hanna kl. II a – wyróżnienie

3. Wilczyńska Izabela kl. II a – wyróżnienie

Kategoria Maluch:

Klasa III

1. Bogumił Jan kl. III a – wyróżnienie

2. Ziembicka Dagmara kl. III f – wyróżnienie

3. Kopyt Wiktoria kl. III f – wyróżnienie

4. Kuśmierska Zofia kl. III e – wyróżnienie

5. Płatos Dominika kl. III a – wyróżnienie

6. Rudecki Krzysztof kl. III c – wyróżnienie

7. Robak Jakub kl. III e – wyróżnienie

8. Kozłowski Robert kl. III b – wyróżnienie

Klasa IV

1. Białoskórski Jan klasa IV b – wynik bardzo dobry

2. Marczak Wiktor klasa IV f – wyróżnienie

3. Podymniak Alicja kl. IV d – wyróżnienie

4. Paczyński Kewin kl. IV e – wyróżnienie

Kategoria Beniamin

Klasa V

1. Pabich Tomasz kl. V d – wyróżnienie

2. Kłos Jowita kl. V b – wyróżnienie

3. Zatorski Konrad kl. V a – wyróżnienie

Klasa VI

1. Mrozek Michał kl. VI a – wyróżnienie

2. Białoskórska Barbara kl. VI a – wyróżnienie

3.Rosołowski Jakub kl. VI b – wyróżnienie

4. Celejewski Michał klasa VI a – wyróżnienie

Kategoria Kadet

Klasa VII

1. Chojnacki Bartosz klasa VII a – wyróżnienie

Wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY.

Szkolny koordynator konkursu

Urszula Wawer

PSP nr 2 Warka

„Policjant – Anioł Stróż w wolnej Polsce”

Komenda Policji Powiatowej w Grójcu rozstrzygnęła konkurs patriotyczny z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowano go dla szkół i placówek oświatowych z powiatu grójeckiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce pod kierunkiem pani Justyny Wojciechowskiej,  wzięli udział w części plastycznej ,,Policjant -Anioł Stróż w wolnej Polsce”. Zgodnie z regulaminem konkursu 8 uczniów wykonało  prace plastyczne, które zostały wysłane do KPP  w Grójcu. W kategorii klas 4-6 laureatami zostali :

1 Miejsce – Jowita Kłos z klasy 5b

2 Miejsce – Aleksander Jóźwicki z klasy 5b.

Gratulujemy.