Powiatowe Eliminacje do konkursów recytatorskich

7 marca 2019r. w Dworku na Długiej odbyły się Powiatowe Eliminacje do trzech konkursów recytatorskich: XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, 42. Warszawskiej Syrenki oraz 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział niemalże 90 uczestników z gmin Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew oraz Warka. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Adolf Krzemiński oraz Marian Popis. W wyniku pracy Komisji przyznano następujące kwalifikacje do następnego etapu i wyróżnienia:

XXXVI MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

1.Kategoria przedszkola i zerówki:

W kategorii wzięło udział 13 osób. Do następnego etapu zakwalifikowały się: Aleksandra Pacholczak, Zofia Glinka.

Wyróżnienia: Sadowska Zuzanna, Strzyga Oliwia, Osińska Natalia, Kuźniak Hanna, Szlasa Klaudia, Piwowarczyk Franciszek, Gwardys Michał, Domeradzka   Aleksandra, Zawadzki Tadeusz, Glinka Zofia, Pacholczak Aleksandra, Orłowski Kornel, Rotuska Amelia.

2.Kategoria szkoły podstawowe, klasy 1 – 4:

W kategorii udział wzięło 24 osoby. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Kulczyk Zuzanna, Kuźniak Karol, Grzybowska Julia.

Wyróżnienia otrzymali: Walenciak Amelia, Pacholczak Piotr, Konarska Eliza, Skrzypczak Julita, Kawka Antonina, Kozłowska Amelia.

3.Kategoria szkoły podstawowe, klasy 5 – 8:

W kategorii wzięło udział 23 osoby. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Wachnik Marta, Pogoda Natalia, Szczepanik Wiktoria, Werbanowska Martyna, Julia Krawczyk, Krzysztof Kasprzak.

Wyróżnienia otrzymali: Szymański Cezary, Szczudliński Adam, Kłos Jowita.

4.Kategoria klasy gimnazjalne

W kategorii wzięło udział 4 osoby. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Dorota Pisarek, Wiktoria Adamczyk.

Wyróżnienia otrzymali: Damian Nowakowski, Martyna Brzeźnicka.

1. WARSZAWSKA SYRENKA

1.Kategoria szkoły podstawowe, klasy 0 – 3

W kategorii wzięło udział 4 osoby.

Wyróżnienia otrzymali: Reda Sandra, Skowrońska Maja.

2.Kategoria szkoły podstawowe, klasy 4-6

W kategorii wzięło udział 12 osób. Do następnego etapu zakwalifikował się: Szymon Wrzesiński.

Wyróżnienie otrzymali: Kocyk Zofia, Weber Wiktoria, Gwardys Adam.

3.Kategoria szkoły podstawowe kl. 7-8 i klasy gimnazjalne

W kategorii wzięło udział 3 osoby.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Pawelczyk.