Rajd witaj wiosno 2019

23 marca 2019 roku grupa uczniów z klas piątych, pod opieką Pana Karola Jakubaszka uczestniczyła w XXXIII pieszym rajdzie „Witaj Wiosno”. Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły. Pierwszym punktem na trasie był warecki rynek, gdzie przy udziale władz miasta oficjalnie został rozpoczęty rajd oraz sezon rajdowy 2019. Nowi członkowie PTTK odebrali swoje legitymacje członkowskie. Na wszystkich, jak co roku czekała słodka niespodzianka
w postaci cukierków. Następnie przeszliśmy nad Pilicę, a tam pokonaliśmy ścieżkę dydaktyczną biegnącą wzdłuż rzeki. Kolejnym punktem rajdu było muzeum i wystawa pt.: „Polsko-amerykańskie historie”. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, śpiewaniem wiosennych piosenek oraz paleniem Marzanny.