ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. W tym roku szkolnym uroczystość Ślubowania uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego odbyła się 11 października 2018 r. w Parku na Winiarach. Wydarzenie to wplotło się w Obchody Dnia Pułaskiego. Pierwszoklasiści mieli wspaniałą okazję uczestniczyć w tak podniosłej uroczystości.

Ślubowanie na sztandar szkoły przyjęła od pierwszaków Dyrektor Szkoły pani Maryla Szajner. A pełnoprawni jeż uczniowie zaprezentowali zebranym krótki program artystyczny i w podziękowaniu za ich obecność i życzliwość w tym ważnym dla szkoły dniu wręczyli zebranym gościom białe róże.

Istotę kształcenia u dzieci postaw patriotycznych podkreśliła w swoich słowach, skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców Pani Dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak. Życzyła również dzieciom wielu sukcesów w nauce, zaprosiła na darmowe zwiedzanie Muzeum oraz słodki poczęstunek.

Z okazji Ślubowania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem całej uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i wspólny poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Iwonie Stefaniak za umożliwienie nam przeżywania pięknej uroczystości Ślubowania w czasie Obchodów Dnia Pułaskiego. W urokliwej scenerii jesiennego Parku na Winiarach nasze święto nabrało wyjątkowego blasku.