ŚPIEWAJĄCE TALENTY Z „DWÓJKI”

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach Festiwalu Piosenki  Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza. Organizatorem konkursu  jest Stowarzyszenie Passionart, które od wielu lat prowadzi działalność upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej, Żołnierzach Niezłomnych i Solidarności wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej.                                                                                                                                                 Idea przewodnia Festiwalu, to budowa świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży za pomocą interaktywnego połączenia muzyki i historii.  W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci.  Tematem festiwalu były pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu. W konkursie wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Warce pod kierunkiem Marka Bobrowskiego. Szkołę reprezentowali: Martyna Werbanowska kl. V b- „Ojczyno ma”. „Dziewczyna z granatem”, Pałacyk Michla”; Wiktoria Figarska  kl. VI b- „Idą leśni”, „Dziś idę walczyć mamo”; Amelia Szymańska kl. V a- „Miasto”, „Taki kraj”; Patrycja Listek kl. VII c- „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie”, „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Biały krzyż” oraz Wiktoria Szczepanik kl. VII c- „Dziś idę walczyć mamo”, „Orzeł biały”,  „W listopadzie”. Podczas eliminacji w Warszawie wyłoniono 9 uczestników.  Uczennica  Patrycja Listek i Wiktoria Szczepanik zajęły 1 miejsce i jednocześnie zakwalifikowały się do drugiego etapu jako reprezentantki województwa mazowieckiego. Dwie kolejne uczestniczki  szkoły , tj. Amelia Szymańska i Wiktoria Figarska otrzymały wyróżnienie.                                                               II etap konkursu odbył się w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego oraz w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa Nila w dniach 10-12 listopada 2017 roku. W trakcie eliminacji finałowych Patrycja Listek i Wiktoria Szczepanik wykonały swoje popisowe utwory. Koncert finałowy odbył się w niedzielę 12 listopada  o godzinie 18.00 . Patrycja Listek otrzymała wyróżnienie.

Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i gratulujemy tak wysokich wyróżnień.

 

Katarzyna Kuśmierska

Marek Borowski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA