Ksiazki   Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Historia Szkoły Konkursy Aktualności Nasze doświadczenia O szczególnej lekcji

Zapraszamy do wypełnienia ankiety skierowanej do rodziców dzieci uczęszczających do naszej szkoły.

Strony www:
  Urząd Miejski w Warce
  Wirtualna Warka
  OKSIW
  Muzeum w Warce
  Gimnazjum w Warce
  ZSP w Nowej Wsi
  ZSP w Warce

CHÓR

Chór szkolny Publicznej Szkoły Podstawowej nr2 im. Kazimierza Pułaskiego rozpoczął swoja działalność w roku szkolnym 2000/2001. Liczy 40 osób. Jest chórem żeńskim. Program chóru jest zgodny z harmonogramem uroczystosci szkolnych i pozaszkolnych. Jest dostosowany do możliwości wykonawczych uczestników a przeważają w nim piesni patriotyczne zwiazane z obowiazującymi rocznicami obchodzonymi w każdym roku szkolnym.

- Są to:
- Rocznica wybuchu II wojny światowej
- Rocznica państwa podziemnego
- Dzień Komisji Edukacji Narodowej(14 X)
-Dzień Niepodległości Narodowej (11 XI)
- Uroczysty apel wigilijny ze znanymi kolędami i pastorałkami oraz Jasełka
- Rocznica urodzin patrona szkoły Kazimierza Pułaskiego (6 III)
- Kwiecień miesiącem pamięci narodowej w repertuarze patriotycznym dla byłych żołnierzy Armii Krajowej
- Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego w dowolnym i lubianym repertuarze młodzieży
Z początkiem roku szkolnego 2000/2001 został opracowany regulamin chóru, który jest przestrzegany przez wszystkie chórzystki do dnia dzisiejszego.

W jego skład wchodzą następujące podpunkty:

• obowiązek zmiennego obuwia
  • partytura
  • punktualność i systematyczność
  • przestrzeganie dyscypliny
  • znajomość utworów
  • zasada poprawnego śpiewania
  • dbałość o estetykę i sprzęt w pracowni muzycznej
  • kultura osobista
  • galowy strój na akademie szkolne
  • kronika chóru prowadzona przez opiekuna i samorząd.
Samorząd Chóru współpracuje przy dekoracjach szkolnych i gazetkach muzyczno-plastycznych

Procedury osiągania celów:

• Problemowo - odtwórcza (nauka utworów przy pomocy nut, z nut, ze słuchu)
  • Analityczno - percepcyjna (analiza słów i muzyki)
  • Ekspozycji - słuchanie chórów polskich i zagranicznych, utworów wybranych kompozytorów.
Formy:
  • Śpiew, muzykowanie, słuchanie
  • praca w zespole (próby, akademie, wycieczki, festiwale, konkursy, wernisaże itp.)
06.03.2002r. - 50lecie pracy twórczej Stefana Pawła Lisowskiego

Działalność chóru to również wycieczki do Opery Narodowej na dzieła wybitnych kompozytorów Stanisława Moniuszki czy Piotra Czajkowskiego takie jak:.
- STRASZNY DWÓR
- HALKA
- JEZIORO ŁABĘDZIE
10.05.2003r. Jezioro Łabędzie - Teatr Wielki

chór prowadzi mgr Dorota Gębska

OSIĄGNIĘCIA

28.04.2002r. - chór PSP nr 2 uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej
W kategorii chórów szkół podstawowych zajał II miejsce utworem "Marsz, marsz Polonia"
W kategorii piosenki solowej - uczennica Aleksandra Potocka zajeła I miejsce piosenka "Rozkwitały paki białych róż"
28 września 2001r. chór został zaproszony na uroczystą sesję Rady Powiatowej w Grójcu poświęconą uczczeniu rocznicy powołania Państwa Pdziemnego.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYBRANYCH AKADEMII I UROCZYSTOSCI SZKOLNYCH I POZASZKOLNYCH W LATACH 2000 - 2004

HOME | HISTORIA SZKOŁY | KONKURSY | AKTUALNOŚCI | NASZE DOŚWIADCZENIA | O SZCZEGÓLNEJ LEKCJI |