Oficjalna strona PSP nr 2 w Warce
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

PSP2

Patron naszej szkoły urodził się w Warszawie 1745 r. W Warce spędził swoje dzieciństwo i tu pobierał nauki w miejscowej szkole parafialnej. Zasłynął w walkach Konfederacji Barskiej w latach 1768-72. 23 lipca 1777 roku znalazł się za oceanem, by walczyć jako dowódca kawalerii amerykańskiej o wolność Stanów Zjednoczonych. Ciężko ranny pod Savannah, umiera 11 października 1779 roku. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię bohatera "dwóch kontynentów".

„KONCEPCJA PRACY” PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Koncepcję tę realizujemy poprzez planowe działania zapisane w:

- Szkolnych programach nauczania;
- Programie Wychowawczym na lata 2016 – 2019;
- Programie Profilaktycznym na lata 2016 - 2019;
- Planach pracy szkoły przygotowanych na każdy rok szkolny.

Kilka słów na temat Warki
Miasto nasze szczyci się bogatą historią, zabytkami a także dniem dzisiejszym. Istnieje ono już od początku XIV wieku (1321 - potwierdzenie istnienia miasta przez księcia Trojdena I). Największy rozkwit przypadł na XV i XVI stulecie - Warka była wówczas liczącym się ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym w Polsce. Z Warką związanych jest wielu znakomitych ludzi: Jędrzej Święcicki, Adam Jarzębski, Kazimierz Pułaski, Piotr Wysocki, Władysław Matlakowski i wielu innych. W Warce warto zobaczyć Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego, kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja, kościół i klasztor pofranciszkański, ratusz miejski, dworek mieszczański przy ulicy Długiej, kopiec na błoniach.

Jesteśmy aktywni