BIBLIOTEKA I ŚWIETLICA
DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy szkolne odbył się konkurs na najciekawszą laurkę.

Pierwszym miejscem zostali nagrodzeni:
Eryk Rudnikowski kl. I D
Patryk Rudnikowski kl. I D

Drugie miejsce:
Bartek Kulesza kl. I B

Trzecie miejsce:
Wiktoria Weber gr. „O”
Elwira Głuszek kl. III C
Maciek Gzyra gr. „O”

Wyróżnienie:
Oliwia Dzendzeluk kl. III C
Piotrek Piekarniak kl. III D
Zuzia Kieturakis kl. II C

GRATULUJEMY !!!
WRĘCZENIE UPOMINKÓW ŚWIĄTECZNYCH
W dniu 18 grudnia w świetlicy odbyło się uroczyste wręczenie upominków świątecznych wybranym uczniom klas I – III. W tym roku szkolnym zostały nagrodzone dzieci zdolne, bardzo dobrze uczące się i grzeczne. Upominki wręczyła Pani Karina Bartkowska jednocześnie składając najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ / KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

W grudniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najciekawszą ozdobę choinkową. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem dlatego też, wpłynęło wiele pięknych prac. Na specjalną uwagę zasługiwała praca Jakuba i Damiana Lubryczyńskich oraz stroiki świąteczne Eryka i Patryka Rudnikowskich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

14 grudnia w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce odbył się kiermasz świąteczny, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Na kiermasz przekazane zostały wszystkie ozdoby choinkowe z konkursu manualno – plastycznego w świetlicy oraz ozdoby specjalnie wykonane na ten cel przez uczniów klas „0” – VI.
ŚWIETLICA SZKOLNA
Godziny pracy świetlicy szkolnej
poniedziałek – piątek
Wychowawczynie: p. Małgorzata Okraj
p. Katarzyna Kocyk
Świetlica szkolna pełni na terenie szkoły funkcje: opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne dla uczniów klas I – VI dojeżdżających gimbusem oraz rodziców pracujących.
Główne założenia świetlicy szkolnej:
zapewnienie wszechstronnej opieki dzieciom przebywającym w świetlicy przed i po lekcjach,
przyswajanie dzieciom nawyków kultury dnia codziennego,
pogłębienie, rozszerzenie i utrwalenie wiadomości z różnych dziedzin,
wyrabianie umiejętności nawiązania prawidłowych kontaktów z rówieśnikami,
organizowanie rozrywki indywidualnej i zbiorowej,
zagospodarowanie uczniom wolnego czasu,
wyrabianie nawyków samodzielnej pracy umysłowej.
Dzieci, które uczęszczają do świetlicy rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w :
zajęciach plastycznych (rysowanie, malowanie, wyklejanie, lepienie z plasteliny),
grach i zabawach świetlicowych (gry planszowe, układanie puzzli, gry umysłowe, zabawy),
zajęciach sportowych (gry i zabawy na świeżym powietrzu).

Biblioteka szkolna jest czynna codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00.
Posiada ciekawy i różnorodny księgozbiór: różnego rodzaju encyklopedie, słowniki, książki popularnonaukowe, lektury oraz zbiór bajek, wierszy i legend dla najmłodszych czytelników.
Zbiory udostępniane są uczniom i nauczycielom w czytelni oraz wypożyczane do domu.
W listopadzie do grona czytelników biblioteki szkolnej przyjęci zostają najmłodsi uczniowie.
Na lekcjach, które obecnie odbywają się w bibliotece uczniowie z klas pierwszych poznają odpowiednie dla nich książki, składają przyrzeczenie, że będą je szanować i czytać, zapoznają się z regulaminem biblioteki, po czym każdy z nich samodzielnie po raz pierwszy wybiera dla siebie książkę do czytania.