LEGO
    Plan działań:
  1. Czytanie aktywne metodą 5 kroków.
  2. Zrozumieć polecenie.
  3. Czytanie tabel, diagramów, wykresów.
  4. Święto Książki.

Zespół nauczycieli koordynujących:
Barbara Gizka, Urszula Wawer, Agnieszka Makowska

Podsumowanie:
12 listopada 2004r. był dniem, w którym obchodziliśmy Święto Książki w naszej szkole. W realizację tego zadania włączyli się nauczyciele i uczniowie od kl. "0" do kl. VI. Zostały wykonane piękne gazetki i wystawki, które przedstawiały prace uczniów związane z książką i umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Miesiąc listopad 2004r. to również przygotowywanie prezentacji nauczycielskich. Nauczyciele różnych przedmiotów przeprowadzali lekcje kształtujące umiejętność czytania ze zrozumieniem według przygotowanych przez siebie scenariuszy. Dzięki realizacji sprawności LEGO powstały ciekawe pomysły na przeprowadzenie lekcji z różnych przedmiotów, które pozwoliły wyrabiać i doskonalić umiejętne czytanie. Powstało 21 oryginalnych scenariuszy wykorzystujących różne techniki czytania ze zrozumieniem. Możliwość recenzowania 16 prezentacji innych szkół dostarczyła wiele ciekawych pomysłów na przeprowadzenie zajęć odnośnie czytania ze zrozumieniem, które będą wykorzystane przez nauczycieli naszej szkoły.

Przygotowaliśmy prezentacje:
Czytaj książki i pisz wiersze.
Czytaj książki!!!
Czytamy diagramy i wykresy.
Ilustrowanie klasowego stanu czytelnictwa za pomocą diagramu słupkowego.
Jak czytam, by dużo zapamiętać i wszystko zrozumieć?
Jak czytam?
Pory dnia i roku.
Ruch wody morskiej.
Święto książki.
Wszystkie nasze prezentacje można obejrzeć na stronie Szkoły z klasą.
Otrzymaliśmy sprawność: "Szkoła, która uczy czytać"