WYCIECZKA DO MUZEUM TECHNIKI
23 października 2007r. klasy: IIa z wych. B. Szostak i L. Onyszko i IIb z wych. E. Stańczyk były na wycieczce w Warszawie.
Pierwszym i ciekawym jej punktem były lekcje w Muzeum Techniki. W bardzo interesujący i przystępny sposób dzieci dowiedziały się o tym, jak powstawał węgiel i jak się go wydobywa.
Druga lekcja przybliżyła dzieciom świat gospodarstwa domowego ich pra- pra- prababek. Ze zdziwieniem obserwowały urządzenia służące do prania, prasowania, mielenia ziarna. Okazało się, że ich obsługa wcale nie jest taka łatwa.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Teatrze Guliwer. Dzieci obejrzały sztukę pt. "Szewczyk Dratewka". Na scenie podziwiały aktorów i kukiełki. Spektakl miał charakter - teatru w teatrze. Było to coś z czym dzieci spotkały się po raz pierwszy.
W czasie tej wycieczki uczniowie mieli okazję zapoznać się z podziemną koleją - metrem.
A na koniec była, wyczekiwana przez wszystkich, wizyta w McDonaldzie.
Wycieczka była bardzo udana.