Aktualności - powrót
„NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ”
W oddziale zerowym dnia 31.05.2010r. odbył się Dzień Rodzica. Serdeczne życzenia swoim mamusiom i tatusiom składały znani bohaterowie z bajek. W rolach baśniowych postaci wystąpiły dzieci. W „leśnej” scenerii pięknie zatańczyły poloneza i walczyka. Rodzice otrzymali własnoręcznie wykonane przez zerówkowiczów upominki. Występ dostarczył wielu wzruszeń zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Galeria zdjęć..
WIELKANOCNE SPOTKANIE
Tradycje ludowe poznajemy przy okazji oczekiwania na doroczne święta.
W piątek 26.03.2010r do przystrojonej sali dzieci z zerówki zaprosiły grupę pięciolatków z Samorządowego Przedszkola.
Czas Wielkiej Nocy to okazja do poznania wielkanocnych zwyczajów, które zerówkowicze zaprezentowali swoim gościom podczas przedstawienia. Najwięcej radości sprawiło wszystkim wspólne szukanie zajączka, malowanie jajek oraz zabawy ruchowe. Czas upłynął miło i przyjemnie. Galeria zdjęć
RYCERZE I DAMA
W piątkowe przedpołudnie zwykła sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w niezwykłe miejsce. Rycerze i dama w tradycyjnych, średniowiecznych strojach wprowadzili uczniów interesującymi opowieściami i pokazami w czasy, kiedy to zakuci w zbroje osobnicy, nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny.
Była to żywa lekcja historii, na której uczniowie mogli spróbować podnieść miecz lub zostać pasowanym na rycerza. A niegodni posmakowali kary zakucia w dyby.
Autorami niezwykłej wycieczki w przeszłość była Grupa Artystyczna Rekonstruktor, która zagościła w szkole i na długo zostawi w naszej pamięci interesujące przeżycia. Galeria zdjęć
BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR
Po raz kolejny w naszej szkole dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny dla rodziców i zaproszonych gości.
Myślą przewodnią programu było zachęcenie wszystkich do czytania książek, pomimo innych pokus współczesnej cywilizacji. więcej..

BARDZO WAŻNI DLA WNUCZĄT
Są w roku dwa szczególne dni, kiedy składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Babciom i Dziadkom. Te dni to 21 i 22 stycznia. Z tej okazji dzieci z oddziału zerowego gr. I przygotowały wraz z wychowawczyniami uroczystą akademię i piękne upominki oraz wyśmienity poczęstunek. Głównymi gośćmi tego dnia byli ONI - Babcie i Dziadkowie. Dobre samopoczucie i rodzinna atmosfera zachęciła małych i dużych do wspólnej zabawy. Było naprawdę miło. Galeria zdjęć
JASEŁKA 2009

JASEŁKA
21 grudnia o godz. 16:30 odwiedziły grupę zerową cudowne postacie: uskrzydlone anioły, Święta Rodzina, pastuszkowie oraz bogato ustrojeni królowie.
Rodzice obejrzeli przygotowane Jasełka. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem. Było to ogromne przeżycie dla dzieci i rodziców.
MIKOŁAJKI
W szkołach tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia organizowane są klasowe mikołajki.
Uczniowie klasy 5b z PSP2 w Warce zaproponowali zorganizowanie paczek nie dla siebie, ale dla swoich rówieśników z domu dziecka. Pomysł wsparli również rodzice i wspólnie z dziećmi przystąpili do przygotowania paczki z prezentami. 4 grudnia paczka została dostarczona do domu dziecka „Panda” w Kozienicach. Delegacja uczniów z kl. 5b spotkała się z dziećmi mieszkającymi w tej placówce. To było ważne wydarzenie w życiu naszej klasy. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy odrobinę radości podopiecznym „Pandy”. Na pewno ta akcja nie była jednorazowa.
SPOTKANIE W URZĘDZIE MIEJSKIM
W listopadzie dzieci zapoznały się z historią naszego miasta i ojczyzny w związku z rocznicą odzyskania niepodległości. W dniu 13 listopada dwie grupy zerowe z panią Jolantą Woźniak i Edytą Kołacz spotkały się w Urzędzie Miejskim z włodarzem Warki panem Zygmuntem Pałczyńskim.
Podczas konwersacji z panem burmistrzem dowiedziały się, na czym polega praca urzędu i jaką spełnia w rolę w życiu mieszkańców. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z rąk pana burmistrza otrzymały słodycze i naklejki z herbem Warki. Przedszkolaki dziękując za przyjęcie wręczyły gospodarzowi spotkania album z najciekawszymi miejscami Warki oraz własnoręcznie wykonany herb miasta.
BISKUP PIOTR JARECKI W NASZEJ SZKOLE
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 14 października swoje święto mają nie tylko nauczyciele, ale i wszyscy pracownicy edukacji. Wszyscy pracownicy placówek oświatowych są honorowani kwiatami i okolicznościowymi apelami. Na chwilę zapominają o codziennych zmartwieniach, by w odświętnej atmosferze wysłuchać wielkich i ważnych słów o swej roli w kształtowaniu kolejnych pokoleń. więcej..
Aktualności - powrót