Aktualności - powrót
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
8 maja 2009 roku klasa Vc wraz z wych. Anną Wilczyńską spotkała się w Dworku na Długiej z podróżnikiem Krzysztofem Dworczykiem. Spotkanie zorganizowane było przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Warce. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o Japonii. Dowiedziały się o kulturze, strojach, architekturze tego kraju, a także o zwyczajach samurajów. Ciekawy przekaz informacji uzupełniały slajdy. Galeria zdjęć
KWIECIEŃ MIESIĄCEM EKOLOGII
Kwiecień to miesiąc ekologii w naszej szkole. Celem działań jest rozbudzenie u uczniów zainteresowania przyrodą, środowiskiem, a także uświadomienie im zagrożeń, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji. W ramach edukacji ekologicznej oprócz zagadnień programowych, uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat segregacji odpadów, porządkowali teren i sadzili kwiaty wokół szkoły, zbierali zużyte baterie.więcej..
BAW SIĘ MATEMATYKĄ
W dniu 26 marca 2009 r. w naszej szkole odbył się Turniej matematyczny klas IV – tych i Turniej matematyczny klas V – tych "BAW SIĘ MATEMATYKĄ"
Zauważyłam, że matematyka dużej grupie uczniów kojarzy się ze stresem, z czymś niezrozumiałym i bardzo trudnym. Turniej miał na celu zmienić to nastawienie oraz pokazać, że nie jest ona wcale taka trudna, a wręcz przeciwnie można się nią wspaniale bawić. więcej..
REKOLEKCJE KLAS IV, V, VI
PROGRAM REKOLEKCJI KLAS IV, V, VI
23 – 25.03.2009r.

TEMAT: WIARA DAREM I ZADANIEM WEDŁUG ŚW. PAWŁA.więcej..

WSPOMNIEŃ CZAR
Zgodnie z tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce hucznie zakończyliśmy pierwszy semestr nauki. Po raz siódmy przedstawiliśmy program artystyczny, tym razem pod tytułem „Wspomnień Czar”. Na scenie wystąpiło prawie 400 wykonawców z 28 oddziałów w barwnych strojach i przebraniach.więcej..
ANDRZEJKI 2008
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 10 listopada 2008 r.
APEL „BĄDű BEZPIECZNY”
24 października odbył się apel dla uczniów klas I – III. Wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. L. Onyszko, B. Szostak, E. Stańczyk, U. Batte, K. Gwóźdź przygotowali go uczniowie klas trzecich. Program przedstawiał scenki przybliżające dzieciom prawidłowe zachowanie na drodze oraz ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami, grożącymi dzieciom ze strony nieznajomych. Galeria zdjęć
IX BIEG PUŁASKIEGO
W dniu 19.10.2008r. uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w biegu organizowanym przez CESiR, przy udziale Klubu Sportowego Start Pułaski oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
Pomimo nienajlepszej pogody w tegorocznej imprezie wzięło udział 76 uczniów naszej szkoły. Za udział w biegach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz paczki żywnościowe. Najlepszym biegaczem naszej szkoły okazał się uczeń klasy IV Werbanowski Wiktor, który zajął drugie miejsce w kategorii klas III-IV.
Wszystkim naszym uczniom, którzy godnie reprezentowali PSP nr2, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aktywną sportową młodzież zachęcamy do udziału w innych zawodach lub w podobnych imprezach.
OTWARCIE WYSTAWY „ NAMALUJ MI ŚWIAT”
Dnia 22.10.2008 roku o godzinie 12.00 w Dworku na Długiej w Warce kl. IIIa i Va wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Stańczyk i p. Katarzyną Regulską oraz panią Dyrektor Marylą Szajner uczestniczyli w otwarciu wystawy „ Namaluj mi Świat”- Integracja. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „ Tęcza” w Warce oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podczas spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „ Integracja”. Wszystkie możliwe nagrody i wyróżnienia zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce. BRAWO!!!! Galeria zdjęć
DZIEŃ PAPIESKI 16.10.2008r.
DZIEŃ KAZIMIERZA PUŁASKIEGO