„INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I - III ”
W naszej szkole wdrażamy jest projekt systemowy „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych” przewidziany do realizacji w ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych, obejmującego programy indywidualizacji nauczania klas I – III.
Podstawą organizacji wsparcia jest diagnoza rzeczywistych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości poszczególnych uczniów.
W ramach projektu są finansowane zajęcia dodatkowe wpierające indywidualizację procesu nauczania oraz doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce i sprzęt specjalistyczny np. programy komputerowe dla uczniów z trudnościami logopedycznymi, laptopy z programami edukacyjnymi.
W ramach zajęć dodatkowych organizujemy grupy dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji, trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych oraz zajęcia logopedyczne i socjoterapeutyczne.
Nie brakuje również zajęć rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych np. ruchowo, manualnie, plastycznie czy też matematycznie.
Zajęciami zorganizowanymi w ramach projektu objęte jest 168 uczniów.
Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki władzom gminy, które przystąpiły do realizacji tego projektu, ponosząc ciężar spraw organizacyjno-finansowych.