PSP2PSP2PSP2
MENU
SPORT TO ZDROWIE
BIP
DLA UCZNIA
DOKUMENTY
CERTYFIKAT

Sprawność LEGO
Napisz do nas

Napisz do nas

BEZPIECZNE WAKACJE
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
TV WARKA
PORADNIA
DWOREK NA DŁUGIEJ
MUZEUM
MGOPS
URZĄD MIASTA
PUBLICZNE GIMNAZJUM W WARCE
PSP NR 1 W WARCE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE


Aktualności - powrót
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGONEW
Aby obejrzeć film, wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie.

DZIEŃ INTEGRACJINEW
Aby obejrzeć film, wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie.

DZIEŃ MAMY w 1B
Z okazji Twojego dnia Mamo.
Za wczoraj i dziś,
zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla mnie trudy i starania składam Ci dzisiaj podziękowania.
Dnia 12 czerwca świętowaliśmy Dzień Matki. W ten szczególny dzień zaprezentowaliśmy naszym kochanym mamom krótki program artystyczny, przygotowany pod okiem naszej wychowawczyni. Swój występ rozpoczęliśmy od poloneza, jednego z najpiękniejszych tańców polskich. Zaśpiewaliśmy gromkie 100 lat i złożyliśmy mamom życzenia. Wzruszeniom nie było końca, nawet popłynęły łzy... Na mamy czekały również niespodzianki: własnoręcznie przygotowane przez nas kolorowe laurki i taniec z pomponami w wykonaniu: Julii, Zuzi, Oli, Julii i Wiktorii - laureatek II miejsca w konkursie tanecznym organizowanym w naszej szkole. Galeria zdjęć

KOKO, KOKO WARKA SPOKO!
Koko, Koko Warka Spoko!
Piłka leci hen wysoko.
Wszyscy razem zaśpiewaj
Chorwatów dziś witajmy…
Na kilka dni przed rozpoczęciem najważniejszego wydarzenia sportowego dla Polski jakim jest Euro 2012r. emocje udzieliły się także uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Dzień 5 czerwca 2012 r. zapewne przejdzie do historii za sprawą przyjazdu reprezentacji Chorwacji do Warki. Uczniowie naszej szkoły witali chorwackich piłkarzy przejeżdżających przez miasto wymachując polskimi i chorwackimi flagami z ogromnym entuzjazmem - godnym prawdziwego kibica.
Tego dnia wszyscy byliśmy Drużyną Narodową ;-) … Dzieci na znak sympatii przebrały się w stroje nawiązujące do barw narodowych Polaków i radośnie śpiewając polski Euro-hymn przemaszerowały przez ulice miasta. Pozytywna atmosfera i wspaniała zabawa sprawiła, że ten dzień stał się „wielkim świętem małego kibica”.
Karina Sokołowska
Galeria zdjęć


KONKURS ORTOGRAFICZNY
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria zdjęć
PODSUMOWANIE WIOSENNEJ ZBIÓRKI MAKULATURY 2012
Zbiórka makulatury trwała od 16 do 23 kwietnia 2012 roku.
Wzięły w niej udział wszystkie klasy naszej szkoły.
Udało nam się zebrać 5500 kg makulatury.
Zarobiliśmy 825 zł.
Wszystkim uczestnikom akcji: dzieciom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły, którzy wzięli w niej czynny udział, składam
serdeczne podziękowania!
Irena Domańska
Raport Podsumowujący
Do tej pory przeprowadziliśmy w naszej szkole 22 zbiórki makulatury (od 2000 roku).
Zebraliśmy łącznie 100 231 kg surowca
(przekroczyliśmy 100 ton !!! = 4 TIR-y wyładowane po sufit),
a zarobiliśmy 13 510.50 zł.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Klasy IVa i Vc wraz z wychowawczyniami Jolantą Sokołowską i Anną Wilczyńską przygotowały apel z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przenieśli się w czasy obrad Sejmu Wielkiego, poznając twórców Konstytucji: Hugo Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zabrzmiały znane pieśni z tego okresu i odczytano słynne postanowienia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej.
Inscenizacja okazała się piękną lekcja historii, również dzięki barwnym strojom, które przywdzieli aktorzy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria zdjęć

WIELKANOC – WYSTAWA PRAC
Zdjęcia z wystawy inspirowanej „Wielkanocą” wykonaną na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów uzdolnionych manualnie w ramach projektu unijnego pt. „ Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Warka”.
Prace wykonali uczniowie z klas trzecich: Natalia Buczek, Małgorzata Dobosz, Anita Bogumił, Wiktoria Szatan, Rozalia Skrzypczak, Oskar Dyga, Bartosz Woźniak, Sebastian Baczyński - na prowadzonych przez Panią Urszule Batte zajęciach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria zdjęć

DZIEŃ KOBIET W Ib
Niemal każdy kojarzy tę datę. To dzień wyjątkowy, przede wszystkim dla pań. Był wyjątkowy również dla nas i naszej wychowawczyni, gdyż chłopcy z naszej klasy przygotowali nam niespodziankę. Pięknie wystrojeni zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym. Były kwiaty, prezenty, piękne życzenia, i gromkie 100 lat. Chłopcy życzyli nam: sukcesów w życiu, spełnienia marzeń, szczęścia w miłości, dużo uśmiechu i dużo radości. Słońca na każdym niebie, ptaków, motyli i chwil radosnych, a w sercu zawsze zielonej wiosny. Galeria zdjęć

PROGRAM "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" W NASZEJ SZKOLE - filmik
W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole dzięki inicjatywie
pani Katarzyny Kibały i Kariny Sokołowskiej odbędą się szkolenia nauczycieli i uczniów dotyczące programu "Ratujemy i uczymy ratować".
Aby obejrzeć film, wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie.

DZIEŃ KOBIET
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET!
Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez troski.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.

BAL KARNAWAŁOWY KLASY 1B
We wtorek 31.01.2012r. pod czujnym okiem wychowawców i rodziców bawiliśmy się na szkolnym balu choinkowym. W rytmie gorących przebojów disco prezentowaliśmy swoją taneczną energię. Na balu można było przeżyć modowy zawrót głowy… Przybyli na bal Indianie: „Sokole oko” Czerwone Pióro” Biały Niedźwiedź i urocza Pocahontas. Zjawił się też Zorro ze swoją ukochaną Oliwią. Nie zabrakło wróżek, pięknych księżniczek, rycerzy i muszkietera Aleksandra. Do węża z obrotami porwał wszystkich Spiderman Kuba i wtórowała mu pszczółka Zuzia.

PROGRAM "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" W NASZEJ SZKOLE
W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole
dzięki inicjatywie pani Katarzyny Kibały i Kariny Sokołowskiej odbędą się szkolenia nauczycieli i uczniów dotyczące programu "Ratujemy i uczymy ratować". Obie panie w grudniu ubiegłego roku uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów, z którego przywiozły podręczniki dla uczniów i fantomy do nauki pierwszej pomocy.„INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I - III”
W naszej szkole wdrażany jest projekt systemowy „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych” przewidziany do realizacji w ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych, obejmującego programy indywidualizacji nauczania klas I – III.

RODZINA ACH RODZINA - WIELKI FINAŁ I SEMESTRU
Dzięki uprzejmości pana Witolda Batte, który udostępnił nam film z naszego występu możemy jeszcze raz przeżyć ten wspaniały wieczór.
Aby obejrzeć film, wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie.


WIGILIA KLASOWA
Ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął uczniom
oraz wychowawczyniom klas Ia i Ib w miłej i ciepłej atmosferze. Jak tradycja nakazuje wigilia klasowa rozpoczęła się od wspólnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Następnie wszyscy usiedli do stołu. W czasie poczęstunku dzieci odwiedził Mikołaj. Każde dziecko otrzymało podarunek i mogło usiąść mikołajowi na kolanach. Niektórzy mówili wierszyki lub śpiewali kolędy. Uwieńczeniem tych chwil był udział w Jasełkach przygotowanych przez oddziały zerowe. Po występach najmłodszych każda klasa prezentowała się śpiewając kolędę.
Galeria zdjęć..
TEATR ROMA "ALADYN JR"
Dnia 7 grudnia 2011r. uczniowie klas Ia i Ib wraz w wychowawczyniami
p.K. Gawryjołek, p. L. Onyszko i p. A. Dębecką uczestniczyli w wyjeździe do warszawy, którego celem było obejrzenie spektaklu pt. Aladyn Jr” w teatrze Roma. Przedstawienie miało swoją uroczystą premierę pod koniec listopada b.r. Wzbudzało wiele emocji w związku z zastosowaną w nim po raz pierwszy techniką 3D. Przepiękne stroje, efekty specjalne oraz dźwiękowe sprawiły, że dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Najwięcej emocji wzbudził latający dywan unoszący się nad publicznością. Dobór obsady i udział w przedstawieniu dzieci wzbudził podziw naszych uczniów. Obejrzenie przedstawienia w tak pięknej scenografii, zobaczenie niezwykłych rekwizytów pozostawiło w pamięci wszystkich niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Na pewno do Romy jeszcze wrócimy, bo warto. Przedstawienie polecamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Galeria zdjęć..
ŚLUBOWANIE
„Ślubuję być dobrym uczniem
dbać o honor mojej szkoły i klasy …”
Tymi słowami uczniowie klas pierwszych w dniu 12 października
2011 roku złożyli przysięgę w obecności Dyrekcji, Nauczycieli oraz Rodziców.
Następnie słowem i piosenką uświetnili tę uroczystość.
Po złożonym Akcie Pasowania na ucznia zostali przyjęci w poczet poczet uczniów PSP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi a Warce.
Ten dzień na długo zapadnie wszystkim w pamięci.
Galeria zdjęć..
ZAKRĘCONA AKCJA
W październiku i listopadzie w naszej szkole przeprowadzona została „zakręcona akcja”, w trakcie której zbieraliśmy nakrętki od plastikowych butelek. Zbiórka odbyła się na rzecz absolwentki naszej szkoły, Ani Sobieraj. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostały na zakup podnośnika do wózka inwalidzkiego. Łącznie udało nam się zebrać ok. pół tony nakrętek! Wszystkim za wsparcie naszej akcji gorąco dziękujemy! Klasa IVb więcej..
ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DOMU DZIECKA
W dniu 2 grudnia przedstawiciele Samorządu Szkolnego z naszej
szkoły pod opieką pań: Anny Narożnik i Kamili Wilczyńskiej odwiedzili Dom Dziecka w Kozienicach. Dzieciom zostały przekazane paczki z pysznymi słodkościami. W listopadowej zbiórce upominków brali udział uczniowie PSP nr 2 z klas 0-VI.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom
i panu Arturowi Kaczmarkowi za pomoc w dostarczeniu prezentów.
Galeria zdjęć..
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie
klas VI a i VI b z wychowawczyniami przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Ta, co nie zginęła” .
Był to dzień refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny,
czego wyrazem było słowo wiązane oraz wiersze. Poprzez słuchanie polskich pieśni patriotycznych takich jak: „Wojenko, wojenko”, czy „Żeby Polska” … jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu.
Na koniec jedna z uczennic wyrecytowała wiersz L. Wiszniewskiego pt. „11 listopada” apelując
do wszystkich słuchaczy następującymi słowami:
„… Więc o przyszłość walczmy razem
pod sztandarem z Orłem Białym,
tylko pracą i nauką
przysporzymy Polsce chwały”.
Galeria zdjęć..
PODSUMOWANIE JESIENNEJ ZBIÓRKI MAKULATURY 2011
Zbiórka makulatury trwała od 20 do 27 października 2011 roku.
Wzięły w niej udział wszystkie klasy naszej szkoły.
Udało nam się zebrać 7900kg makulatury (prawie 8 ton)!
Zarobiliśmy 1185 zł.
Wszystkim uczestnikom akcji: dzieciom, rodzicom, nauczycielom
i pracownikom szkoły, którzy wzięli w niej czynny udział, składam
serdeczne podziękowania!
Irena Domańska
Raport Podsumowujący
Do tej pory przeprowadziliśmy w naszej szkole 21 zbiórek makulatury (od 2000 roku).
Zebraliśmy łącznie 94 731 kg surowca (ponad 90 ton),
a zarobiliśmy 12 685,50 zł
DZIEŃ PAPIESKI


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2011


APEL O BEZPIECZEŃSTWIE
4 października 2011r. odbył się w naszej szkole apel dla klas 0 –III pod hasłem „Bądźmy uważni, bądźmy bezpieczni…” Przygotowały go klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami. Celem przedstawienia było przypomnienie dzieciom zasad ruchu drogowego pieszych oraz uwrażliwienie na niebezpieczne sytuacje, które mogą dzieciom zagrażać.
Galeria zdjęć..


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA
Firma Nivea ogłosiła akcję "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA". Warunkiem ufundowania placu zabaw dla dzieci jest zebranie jak największej liczby głosów.
Prosimy Rodziców, Uczniów i Przyjaciół Szkoły o codzienne logowanie się na stronie nivea.pl i oddawanie swoich głosów!
Dziękujemy za każdy oddany głos i poparcie!
To czy wygramy plac zabaw zależy tylko od NAS!
Kliknij na logo nivea, a dzięki temu szybko i łatwo przeniesiesz się na stronę do logowania!!

statystyka