Aktualności - powrót
AKTUALNOŚCI 2013/2014
FINAŁ PÓŁROCZNY - "WARKA - MOJE MIASTO"
W środę, 12 lutego odbył się XIV finał podsumowujący zakończenie I półrocza w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Warce.
Na przedstawienie zaproszono gości, m.in. burmistrza miasta i gminy Warka – p. Dariusza Gizkę, zastępcę burmistrza – p. Teresę Knyzio, przewodniczącego rady miasta – p. Łukasza Celejewskiego, ks. proboszcza – Grzegorza Krysztofika oraz dyrektora Dworku na Długiej – p. Andrzeja Zarębę.
Warka – moje miasto to zarówno tytuł jak i temat przewodni tegorocznego przedstawienia. Dwoje uczniów wcieliło się w role przewodników oprowadzających po mieście, dzięki czemu w sposób przejrzysty mogliśmy poznać historię Warki jak i życie warczan. Uczniowie szkoły w pięknych historycznych strojach na początek przenieśli nas w czasy, gdzie mogliśmy zobaczyć hetmana Czarnieckiego spacerującego po Warce, Kazimierza Pułaskiego opowiadającego swoją historię życia oraz Piotra Wysockiego nawołującego do walki o Polskę.
W trakcie występów zostały przypomniane piękne utwory muzyczne tj.: Napij się wody z dziekanki, Piosenka o Warce oraz Tango Warka. Mogliśmy również zobaczyć jeden ze skeczów z Kabaretu dziekanka – lekko odświeżony – Felicita.
Jednak nie samą historią Warka żyje, dlatego śpiewająco i tanecznie zostało nam pokazane dzisiejsze życie warczan. Zwrócono uwagę na instytucje, które biorą udział w rozwoju i nauce dzieci, m.in. miejską bibliotekę, CeSiR i Dworek na Długiej. Podkreślono ważniejsze wydarzenia, które odbywają się w naszej miejscowości, wspomniano m.in. o Święcie Warki, podczas którego można spotkać gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, czy też o gwiazdach sportu, które niedawno odwiedziły Hotel Sielanka nad Pilicą.
Jesteśmy dumni, że tradycja naszej szkoły została zachowana. Szczególne słowa uznania kierujemy do wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców.

Więcej zdjęć oraz filmiki z przedstawienia znajdują się na naszej stronie na facebooku

KONKURS "WARKA - MOJE MIASTO"
Dnia 17 stycznia 2014r. odbył się konkurs o Warce „Warka – moje miasto”. Wzięli w nim udział reprezentanci klas trzecich. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną i wszechstronną wiedzą o swoim mieście. Niewielką różnicą punktów wygrały ex aequo klasy IIIc i IIId. Drugie miejsce zajęła klasa IIIa, trzecie IIIb. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorzy konkursu – wychowawczynie klas drugich serdecznie gratulują uczestnikom konkursu. Galeria zdjęć

ZE WZGLĘDU NA PROBLEMY TECHNICZNE STRONA PRZEZ JAKIŚ CZAS NIE DZIAŁAŁA.
PRZEPRASZAMY SERDECZNIE.
WSZYSTKIE WIADOMOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY MOŻECIE ZNALEŹĆ NA FACEBOOKU SZKOLNYM.

DNI STROJU GALOWEGO
2 WRZEŚNIA - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
14 PAŹDZIERNIA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
PAŹDZIERNIK - DZIEŃ PAPIESKI