PSP2PSP2PSP2
MENU
SPORT TO ZDROWIE
BIP
DLA UCZNIA
DOKUMENTY
CERTYFIKAT

Sprawność LEGO
Napisz do nas

Napisz do nas

BEZPIECZNE WAKACJE
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
TV WARKA
PORADNIA
DWOREK NA DŁUGIEJ
MUZEUM
MGOPS
URZĄD MIASTA
PUBLICZNE GIMNAZJUM W WARCE
PSP NR 1 W WARCE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE


Aktualności - powrót
AKTUALNOŚCI 2014/2015
CERTYFIKAT


KONCEPCJA PRACY SZKOŁY
APEL O ZDROWIU
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POMYSŁOWA ZABAWKA”
12 maja rozdaliśmy nagrody za konkurs ,,Pomysłowa zabawka”. Uczestniczyło w nim 39 uczniów z klas I-III. Prace, które wpłynęły były bardzo różnorodne. Począwszy od szmacianych lalek, misiów, maskotek po drewniane samochody, ciekawe gry , dom dla lalek i roboty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym konkursie, a szczególnie ich rodzicom, którzy pomagali swoim pociechom podczas tworzenia tych wspaniałych prac. Wszystkie dziecięce wytwory zostały docenione i nagrodzone dyplomami i ,,słodkościami”, kilkanaście wyróżniono drobnymi upominkami, a sześć prac i ich autorzy otrzymali nagrody. Wszystkie prace zostały wystawione w holu szkoły. Zapraszamy do podziwiania ich.
Oto lista nagrodzonych:
I miejsce- Eryk i Patryk Rudnikowscy – kl. Id ( 3 prace)
II miejsce- Adrian Kwiatkowski – kl. IId ( 2 prace)
III miejsce- Barbara Centkowska – kl. IIc
AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.
W 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to ważne wydarzenie. Ustawa zasadnicza znosiła liberum veto, wolną elekcję, Polska miała stać się monarchią dziedziczną, a w sejmie zasiadaliby przedstawiciele mieszczaństwa. Była to pierwsza konstytucja w Europie, ale nie weszła w życie, gdyż nasze państwo wkrótce straciło niepodległość. W programie słowno- muzycznym uczniowie klasy IV B I IVD pod kierunkiem pań Magdaleny Skulskiej i Anny Narożnik wcielili się w ważne postaci pamiętnego roku 1791, by przybliżyć kolegom klimat i atmosferę tamtych dni, a okolicznościowe pieśni odśpiewał chór szkolny, nad którym sprawuje opiekę pan Marek Borowski.
Każdy pierwszak w szkole wie, że czytanie ważne jest!!!
„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku szkolnym do akcji przystąpiły klasy pierwsze. Oprócz wychowawczyń, które codziennie czytają dzieciom, do kampanii włączyli się uczniowie z klas IV – VI. Próbują oni zainteresować czytaniem swoich młodszych kolegów. Do wspólnego czytania zapraszamy także rodziców, gdyż codzienne czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość dzieci. Badania potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom:
-uczy języka i myślenia;
-ćwiczy pamięć i koncentrację;
-poszerza wiedzę i ułatwia naukę;
-buduje więź emocjonalną;
-wspiera rozwój psychiczny;
-rozwija wyobraźnię;
-pomaga osiągnąć sukces w życiu.

Beata Marchel


Pierwszaki wołają: bądźmy ostrożni, bądźmy bezpieczni.
„Klub Bezpiecznego Puchatka” - tak się nazywa ogólnopolski program edukacyjny, do którego w tym roku szkolnym przystąpiły pierwszaki. Ma on na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych. W ramach programu dzieci poprzez zabawę zdobywały wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Pierwszaki wzięły też udział w Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie i świetnie odpowiadały na wszystkie pytania. Dowodem na to jest Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka.
Beata Marchel
Hodowla roślin w klasie Ie
W naszym małym ogródku na parapecie, zamieszkało wiele roślin. Sami je zasialiśmy! Już wiemy ile wysiłku to kosztuje. Na szczęście mogliśmy się podzielić obowiązkami, dzięki czemu sprawnie i szybko umieściliśmy nasionka w ich doniczkowych domkach. Jesteśmy aktywnymi obserwatorami, dlatego na bieżąco śledzimy rozwój naszych roślinek. Prowadzimy dzienniczki, robimy rysunki, dbamy o nie, podlewamy. W naszej klasie dzięki założonej hodowli zrobiło się milej i przyjemniej.
Beata Marchel
APEL Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II
Projekt klasowy ,,Stolice Europy”
Uczniowie kl. II d wraz z wychowawczynią p. J Korczak i rodzicami przygotowali projekt edukacyjny pt. ,,Stolice Europy”. Inspiracją do pracy nad projektem był tekst ,,Paryż” z cyklu ,,Listy od Hani i Henia” na zajęciach z edukacji polonistycznej. Głównym celem było poznanie symboli narodowych, legend, tradycji, a także charakterystycznych budowli i zabytków tych stolic. Każda pięcioosobowa grupa wytypowała swojego lidera, który wylosował nazwę stolicy do opracowania. Były to: Warszawa, Berlin, Paryż, Londyn i Rzym. Uczniowie spotykali się po zajęciach szkolnych i wspólnie opracowywali projekt. Przygotowali inscenizacje, plansze z ilustracjami, albumy, piosenkę i przestrzenne budowle danego miasta z puzzli, pudełek np. Wieży Eiffla, Koloseum. 30 kwietnia zaprezentowali swoją pracę koleżankom i kolegom z kl. II c i ich wychowawczyni p. E Pacholskiej oraz rodzicom. Praca uczniów została nagrodzona wielkim uznaniem kolegów, brawami i wysokimi notami z poszczególnych edukacji, a jej ,, wytwory” mogą zobaczyć wszyscy uczniowie na wystawie w holu głównym. Zapraszamy do podziwiania i zachęcamy innych do realizacji podobnych przedsięwzięć.
ZBIÓRKA MAKULATURY - MARZEC 2015.
W wiosennej zbiórce zebraliśmy 4 400 kg makulatury. Zarobiliśmy 880 zł.
To była już 30 ZBIÓRKA – JUBILEUSZOWA

Łącznie zebraliśmy do tej pory 136 611 kg surowca ( ponad 136 ton) i zarobiliśmy 19 391,50 zł ( blisko 20 tysięcy złotych)!
Irena Domańska


WITAJ WIOSNO!
Dnia 15 kwietnia nasza sala lekcyjna zamieniła się w teatr, a uczniowie w aktorów. Dzieci wystawiły krótkie przedstawienie tekstu Witolda Ostrowskiego pt. "Witamy wiosnę". Uczniowie recytując tekst wcielili się w postaci zwierząt i wiosny. Tańcem i piosenką wszyscy wyrazili radość z jej nadejścia. W klasie było naprawdę wesoło.
A. Dębecka
KONKURS "POMYSŁOWA ZABAWKA"
Zabawki są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Poprzez zabawę dziecko poznaje świat, uczy się, rozwija wyobraźnię, odgrywa role społeczne. Doskonałą zabawą może okazać się tworzenie własnych zabawek. Oto kilka pomysłów, które możecie wykorzystać.

KONKURS - ,,POMYSŁOWA ZABAWKA”.
UWAGA!

Informujemy, że w ramach realizacji projektu ,, Rola zabawek w życiu dziecka- wczoraj, dziś i jutro” ogłaszamy konkurs pt. ,,Pomysłowa zabawka”.
Do udziału zapraszamy klasy I-III.

Zasady konkursu:
Projektujemy i wykonujemy samodzielnie, bądź przy pomocy rodziców zabawkę (może to być: szmaciana lalka, pluszowy miś, materiałowa przytulanka, piłka, grzechotka, samochód, samolot, gra, pacynka, itp.)
Do pracy przymocowujemy karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą. Składamy ją u wychowawcy lub przynosimy do sali nr 1, do 30 kwietnia 2015r.

Wszystkie prace zostaną nagrodzone dyplomami i zaprezentowane podczas podsumowania realizacji projektu. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają nagrody.
Organizatorki konkursu:
Elżbieta Pacholska
Joanna Korczak


KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniu 29 marca 2015r. nasza szkoła wzięła udział w kiermaszu Wielkanocnym organizowanym przez Dworek na Długiej.
Zebrana kwota 320 zł. została przeznaczona na cele szkolne.

ŻYWA LEKCJA HISTORII
23-24 marca na lekacjach historii uczniowie klas czwartych mieli okazję przenieść się do starożytnego Rzymu. Podstawową komórką życia społecznego była rodzina. Różniła się jednak ona od dzisiejszej rodziny. Rzymska familia to ojciec rodziny, żona, dwoje lub toje dzieci, niewolnicy , przyjaciele.
Uczniowie wykazali się talentem aktorskim i organizacyjnym, a przede wszytkim pomysłowością i wyobrażnią.

Katarzyna Kuśmierska
PROJEKT O ZABAWKACH
Ruszył nasz projekt o zabawkach. Przez niespełna trzy tygodnie udało nam się zrealizować kilka zadań.
1.Uczniowie przygotowali stronę tytułową albumu. Ozdobili ją według własnego pomysłu.
2. Zebrali już trochę starych zabawek. Są wśród nich szmaciane lalki, drewniane figurki w strojach ludowych i misie.
3. Pierwsza grupa dzieci przygotowała materiały do tematu ,,Rodzaje zabawek, ich rola i znaczenie dawniej i dziś” i przedstawiła je na forum klasy. Uczniowie stwierdzili, że chociaż w dawnych czasach nie było tylu kolorowych zabawek co dzisiaj, to dzieci też bawiły się doskonale. Bardziej je szanowały , ponieważ były trudno dostępne i drogie. Podsumowaniem lekcji było wykonanie plakatów pt. ,,Rodzaje zabawek ‘’.
4. Zebraliśmy już sporo fotografii przedstawiających dziecko z zabawką. Nie są to bardzo stare zdjęcia, ale przeszukujemy cały czas albumy rodzinne i myślimy, że znajdziemy jeszcze ,,perełki” z dawnych lat.
Przed nami jeszcze wiele zadań, a co za tym idzie także dobrej zabawy. Zapraszamy do śledzenia naszych przedsięwzięć.

PROJEKT EDUKACYJNY
,, Rola zabawek w życiu dziecka- wczoraj, dziś i jutro” to projekt edukacyjny, który od marca do czerwca tego roku będzie realizowany w naszej szkole. Koordynować projekt będą klasy IIc i II d z wychowawczyniami panią Elżbietą Pacholską i Joanną Korczak. Będziemy tworzyć albumy dotyczące tematu przewodniego, gromadzić zdjęcia i stare zabawki , wyszukiwać wiersze i piosenki , a także projektować zabawkę przyszłości. Obydwie klasy zwiedzą też Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Projekt obejmie także klasy I-III, dla których przewidziany jest konkurs z nagrodami pt.,, Pomysłowa zabawka”, a także oddziały przedszkolne, które zostaną zaproszone na przedstawienie pt. ,, Nocne kłopoty zabawek Doroty”, mówiące o szanowaniu swoich zabawek. Podsumowaniem projektu będzie wystawa zgromadzonych fotografii, starych zabawek, wykonanych przez dzieci albumów, a także prezentacja multimedialna ukazująca pracę nad realizacją projektu. Zapraszamy do udziału i kibicowania nam!

PODZIĘKOWANIA
Istota ludzka jest powołana w głębi swej istoty
do wspólnoty z innymi oraz do dawania siebie innym

Serdecznie dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Warce za ufundowanie upominków dla wszystkich młodych wykonawców programu artystycznego ,,Miłość niejedno ma imię”.


KLASA IB NA BALU KARNAWAŁOWYM 2015
BAL KARNAWAŁOWY 2015
,,MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ…”
Wszystkie imiona miłości
Ze sobą się splatają
I jak w kalejdoskopie
We wzory się scalają
Kiedy po wielu latach
Wszystkie ich znajdziesz imiona
W życiu będzie Ci łatwiej
Wszystkie trudności pokonasz…

Już po raz 15. W naszej szkole odbył się program artystyczny podsumowujący I semestr nauki pod znamiennym tytułem ,,Miłość niejedno ma imię …” Wykonawcy przypomnieli nam jak ważne jest to uczucie w życiu każdego człowieka towarzyszące nam przez całe życie.
Program ukazał nam wiele twarzy miłości, zarówno w utworach starych i nostalgicznych, jak i we współczesnych. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnych instytucji, rodzice i dziadkowie uczniów. Przez blisko dwie godziny goście bawili się i wzruszali oklaskując kolejnych wykonawców. Mamy nadzieję, ze te chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno aktorów jak i gości.


KIERMASZ MIKOŁAJKOWY
W dniach od 27 listopada do 4 grudnia 2014r. odbył się kiermasz Mikołajkowy. W trakcie kiermaszu można było zakupić kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz wiele ciast, ciasteczek i innych smakołyków. Nie zabrakło również świeżych soków i owoców. Łącznie zebraliśmy 761,84 złotych. Kwota ta przekazana została na prezenty mikołajkowe i wsparcie finansowe dla trzech uczniów naszej szkoły. Dzieciom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za tak hojne i serdeczne wsparcie naszej charytatywnej akcji. Kiermasz przygotowała i przeprowadziła klasa IV B z wychowawczynią p.Magdaleną Skulską.


ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII.
Już kolejny rok, współpracując z firmą REBA, zbieramy zużyte baterie. W I półroczu roku szkolnego 2014/15 zebraliśmy około 400 kg tych groźnych dla środowiska odpadów. Zachęcamy wszystkich uczniów do dalszego udziału w zbiórce. Anna Wilczyńska

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.
W I półroczu roku szkolnego 2014/15 odbyła się zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Akcja została przeprowadzona w ramach programu firmy Ecopfone. Udało się zebrać ponad 10 kg starych komórek. Pani Anna Wilczyńska koordynator programu serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
14 grudnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce odbył się świąteczny kiermasz, w którym brała udział nasza szkoła. Zebrana kwota na kiermaszu to 569 zł., która została przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Najważniejsze wydarzenia KLASY IVB w pierwszym śródroczu nauki roku szkolnego 2014/2015
UDZIAŁ W III EDYCJI PROGRAMU INSTA. LING DLA SZKÓŁ.
Z radością informujemy, że w pierwszym półroczu roku szkolnego 20014/2015 klasa IV B brała udział w III Edycji Programu Insta. Ling dla Szkół. Jest to platforma internetowa przeznaczona do nauki angielskich słówek. Dzięki niej uczniowie utrwalają i przyswajają słownictwo z języka angielskiego, uczą się systematyczności, oswajają się z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi oraz wdrażają się w technikach komputerowych. Platforma ta daje też wgląd rodzicom w pracę i osiągnięcia ich dzieci. Program koordynuje wychowawca i nauczyciel języka angielskiego P. Magdalena Skulska.

MIKOŁAJKI
PODZIĘKOWANIA
Serdecznie dziękujemy

Firmie

Klondaik deweloper

za okazaną bezinteresowną pomoc i ufundowanie nagród konkursowych.

Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.
Głęboko wierzymy, że okazywana nam siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dziecka.

WIGILIE KLASOWE
JASEŁKA 2014
MIKOŁAJKI W KLASIE VC
W piątek , 8 grudnia klasę V c odwiedził św. Mikołaj. Tym ,którzy na to zasłużyli rozdawał prezenty i słodkości. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu upominków Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odleciał. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej klasy za rok!
SPOTKANIE Z POETKĄ LUDOWĄ
4 grudnia w naszej szkole po raz kolejny gościła pani Zofia Kucharska, regionalna poetka ludowa z Kozienic. Autorka przedstawiła uczniom klas IV- V swoje wiersze i fraszki, które wywodzą się z poezji ludowej ,prostej, pisanej prosto z serca. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały wierszy, które artystka recytowała z pamięci. Mówiły one o Bogu, miłości do ludzi i świata. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić autografy i inne pamiątki.
OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW
W dniach przerwy świątecznej: 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia 2014 r. oraz 2 i 5 stycznia 2015 r. jest możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VI
w naszej szkole.
Rodziców i opiekunów zainteresowanych taką formą opieki prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły (do dnia 18 grudnia 2014r.)
Dyrektor


„ Biegnijcie do szopki” - teatr
Jedenastego grudnia uczniowie klasy Va, Vc, Vd obejrzeli sztukę Edmunda Wojnarowskiego pt.„Biegnijcie do szopki” zrealizowaną w katowickim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum. Przedstawienie w konwencji widowiska kolędowego, z charakterystycznymi dla tego gatunku postaciami Diabła, Anioła, Heroda czy Śmierci, z wykorzystaniem tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Edmund Wojnarowski napisał tę sztukę w 1998 r. na zamówienie Polskiego Teatru dla Dzieci „Imagination” w Londynie; tam też miała miejsce jej prapremiera. W tym samym roku „Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli” (jak brzmi podtytuł scenariusza) miał także bardzo udaną realizację radiową – słuchowisko emitowano w święta Bożego Narodzenia na antenie Polskiego Radia Katowice. Dwa lata później odbyła się premiera na deskach katowickiego Ateneum.

Z TVP współpracują panie: Katarzyna Fituch, Katarzyna Kuśmierska, Kamila Wilczyńska
MIKOŁAJKI W KLASIE IVA
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ !
W piątek tj. 28 listopada 2014r. uczniowie klasy VIb i VIc obejrzeli spektakl pt. „Zemsta”- jedno z arcydzieł polskiej literatury, które opiera się upływowi czasu. Mimo, że realia nieco się zmieniają- to, jak się wydaje, pewne cechy „narodowe” tkwią w nas, mocno zakorzenione. A genialny, skrzący dowcipem język hrabiego Fredry, nieustannie bawi kolejne pokolenia. Spektakl od 20 lat nie schodzi z afisza! Transmisja odbywała się na żywo z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Z TVP współpracują panie: Katarzyna Fituch, Katarzyna Kuśmierska, Kamila Wilczyńska.
ELIMINACJE SZKOLNE - WARKA MUSIC SHOW
W czwartek i piątek, tj. 4-5 grudnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do kolejnej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczestnicy prezentowali bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki.
Laureaci będą reprezentować naszą szkołę 10 grudnia w Dworku na Długiej.

Oddziały przedszkolne i klasy I- III

I miejsce Jakub Cieślak kl. I b

Wyróżnienia
Wiktoria Bogumił kl. I a
Julia Pyszyńska III a

Klasy IV- VI
I miejsce Patrycja Listek kl. IVd
Julia Donica kl. Va

Wyróżnienia
Julia Dąbrowska kl. Vc
Wiktor Wojciechowski kl. Va

Organizatorzy:
Beata Swaczyńska
Katarzyna Fituch
Katarzyna Kuśmierska
Kamila Wilczyńska


Andrzejki - klasa I E
Czas andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!

No bo Andrzej - ten kołodziej,
to już dziewcząt jest dobrodziej!
Aby wróżba się spełniła -
każda już go poprosiła,
i ostrożnie wosk się leje,
bo z tym wiążą się nadzieje...

Chłopcy nie są gorsi wcale,
cieszą się, jak w karnawale.
Wróżby - chociaż niepoważne -
obserwują dość uważnie.
Bo to wielka tajemnica -
czas andrzejek tak zachwyca!

Andrzejki - klasa I F
Każdy chciałby choć trochę wiedzieć co go czeka w przyszłości, co przyniesie mu los. Andrzejki to doskonała okazja ku temu, by zaczarować trochę naszą przyszłość i wywróżyć sobie chociażby piątkę ze sprawdzianu czy wyjazd do krainy złota - Eldorado. Oczywiście każdy z przymrużeniem oka patrzy na to, co mu szykuje los według wróżb, ale zabawy i śmiechu przy tym bardzo dużo. Uczniowie klasy I F bawili się doskonale, a po wróżbach tańczyli w rytmach tegorocznych hitów, jak widać na zdjęciach mamy samych mistrzów parkietu, więc czekamy teraz na karnawał.
Ładnie, zdrowo, kolorowo !
Ładnie, zdrowo, kolorowo, czyli sałatki owocowe klasy I F. Jak doskonale wszyscy wiemy, sama teoria nie wystarczy, dlatego uczniowie w praktyce postanowili sprawdzić czy owoce dodadzą im energii do dalszej pracy i nauki. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że przygotowywanie sałatek to przyjemność a ich degustacja jest jeszcze lepsza.

Spotkanie z Bazyliszkiem !
Uczniowie z klasy V a na lekcji języka polskiego na chwilę przenieśli się w dawne czasy , ponieważ przygotowali inscenizację znanej „Legendy o Bazyliszku”.
Młodzi aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, zadbali o wspaniałe kostiumy i rekwizyty, a nawet oprawę muzyczną. Bazyliszek był bardzo groźny, a Magda niezwykle odważna! Oczywiście wszystko zakończyło się szczęśliwie.
Przez chwilę poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze!
PODZIĘKOWANIA
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł IISerdeczne podziękowania dla Pana Pawła Kazany
za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników
KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

Gorące podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Warce
za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników
kONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

Katarzyna Kuśmierska
Kamila Wilczyńska

INTERNETOWY TEATR W NASZEJ SZKOLE!
Szóstego listopada uczniowie z klasy VId i Vb przenieśli się na chwilę do... Torunia!
Obejrzeli bowiem transmitowany na żywo spektakl pt. „Dziób w dziób”z Teatru Baj Pomorski w Toruniu. To współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej.
Opowieść rozgrywała się w przestrzeni jednego z miejskich blokowisk pomiędzy zaślepioną pragnieniem władzy subkulturą gołębi i ich chęcią dominacji na podwórku, kotem, który jest odwiecznym wrogiem ptaków i wróblem poszukującym swojej wspólnoty. Paradoksalnie to wróbel, czyli ten najmniejszy i najwrażliwszy, ratował gołębie z opresji i uczył ptaki, czym jest prawda, przyjaźń, oddanie i honor.
Dramat został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Z TVP współpracują: p Katarzyna Fituch, p. Kamila Wilczyńska, p. Katarzyna Kuśmierska.

APEL 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
7 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klas IVA i IVC, pod kierunkiem pani Lidii Onyszko i pani Karoliny Pawelec. Uczniowie dzięki swoim występom z dumą i godnością uświadomili swoi kolegom, że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Na uroczystości nie zabrakło pięknych, patriotycznych pieśni, które odśpiewał chór szkolny, pod kierunkiem pana Marka Borowskiego, a także wierszy polskich poetów i poezji śpiewanej. Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

BEZPIECZNIE W SZKOLE!
Dnia 05.11.2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią sierżant Karoliną Krawczyk- policjantką z Komendy Powiatowej w Grójcu, która pracuje w zespole do spraw nieletnich i patologii.

Tematyka była następująca:
-cyberprzemoc,
-uzależnienia,
-ochrona wizerunku.

W lekcji edukacyjnej wzięły udział klasy 5d, 6c, 6d.
Spotkanie odbyło się ramach projektu edukacyjnego „Bezpiecznie w szkole i poza nią” realizowanego w roku szkolnym 2014/2015 przez p. Katarzynę Kuśmierską i p. Kamilę Wilczyńską.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W dniu 04.11.2014r. o godz. 17:45 w jadalni odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas I-VI

z p. Katarzyną Pruszkowską - dietetykiem.

TEMAT: ŻYWIENIE DZIECI I MŁODZIEŻY.

Serdecznie zapraszamy.

DZIEŃ SAŁATKOWY W KLASIE IE


Pierwszaki wiedzą już jak odżywiać się zdrowo i samodzielnie robią sałatkę warzywną i owocową...
Wizytacja kanoniczna J.E. ks. bp. Józefa Górzyńskiego - 27.10.2014r.
Klasa Ie w gabinecie weterynaryjnym
W ramach realizacji bloku tematycznego o zwierzętach, w piątek 24.10.2014r. klasa Ie odwiedziła gabinet weterynaryjny przy ulicy Długiej. Dzieci zobaczyły gabinet zabiegowy dla zwierząt, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, nauczyły się jak reagować na agresywnego psa. Na pożegnanie dzieci otrzymały przysmaki dla swoich czworonożnych przyjaciół i książeczki o kotach. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
Dyskoteka klas IVB i IVD
SPACER DO PARKU – IIA
W dniu 14 października klasa IIa wybrała się na spacer do Parku na Winiarach. Naszym celem było zaobserwowanie zmian w przyrodzie, barw i darów, które przyniosła ze sobą jesień. Z ogromnym zaangażowaniem i radością układaliśmy postać tej kolorowej pory roku. Każda z grup wykonała zadanie najlepiej jak potrafiła. W dalszej części poszliśmy odnowionymi alejkami, aby podziwiać piękny park. Po drodze mijaliśmy naszych przyjaciół z klasy IIb oraz inne spacerujące grupy. Pogoda była wspaniała i do szkoły wróciliśmy zadowoleni.
WF Z KLASĄ
Nasza szkoła bierze udział w 2 edycji ogólnopolskiego projektu "WF Z KLASĄ". Głównym celem projektu jest aktywizowanie uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz w czasie wolnym od zajęć.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj:

www.ceo.org.pl/pl/wf/news/opis-programu.

Pierwszą edycję dokumentowaliśmy na blogu
http://blogiceo.nq.pl/stopy2/

za który zostaliśmy wyróżnieni certyfikaty od Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W tym roku będziecie mogli nas śledzić na nowym blogu
http://blogiceo.nq.pl/psp2warka/


Z pozdrowieniami,
nauczyciele wychowania fizycznegoBĄDŹCIE ŚWIĘTYMI - DZIEŃ PAPIESKI
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej – 14 października był pełen wrażeń, nie tylko dla nauczycieli naszej szkoły, ale również dla uczniów. Działo się wiele …
Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez p. Barbarę Szostak i p. Elżbietę Stańczyk z klasami IIIa i IIIb.
Następnie wszyscy udali się do parku im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, gdzie podziwiali wnętrze muzeum oraz park po rewitalizacji.
Klasy wraz z wychowawcami spotkały się także przy ognisku i wysłuchały pogadanki pana leśniczego.
Uczniowie brali również udział w questach dotyczącym siedmiu świątyń, które według legendy znajdowały się w Warce.
Atrakcji było wiele!
ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE
We wrześniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs promujący zdrowe odżywianie pt.” Zdrowe drugie śniadanie”. Na konkurs napłynęło wiele prac, spośród których jury wybrało zwycięzców są nimi:
Zuzia Dąbrówka
Justyna Kalwarczyk
Wiktoria Figarska
Julia Szatan
Wiktoria Kopyt
Katarzyna Turek
Gracja Mroczkowska
APEL O BEZPIECZEŃSTWIE
„Przepisowy
Ruch drogowy i pieszy
Własne zdrowie
Zawsze w głowie mam Każdy przepis
Taki mały a cieszy
I ratuje
Czasem życie nam”
Słowa tej piosenki były myślą przewodnią apelu przygotowanego przez klasy IIa i IIb pod kierunkiem p. A. Budyty, H. Milczarek i A. Dunst.
W apelu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami, pani dyrektor M. Szajner, pani dyrektor K. Bartkowska oraz przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Warce. Program miał przypomnieć wszystkim dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i domu. Uczniowie przygotowali szereg wierszy , piosenek i scenek rodzajowych, które w zabawny sposób przybliżały dzieciom ważny temat własnego bezpieczeństwa. Jednym z zagadnień apelu było noszenie odblasków, aby być bardziej widocznym na drodze. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, które podarowali im pracownicy Banku Spółdzielczego w Warce, za które bardzo dziękujemy.
LALKI Z KLASY IF
Słynne lalki Barbie, Monster High to wymarzone lalki każdej dziewczynki, ale klasa I f postanowiła udowodnić, że lalkę można zrobić z drewnianej łyżki i kawałka bibuły, czyż nie wyszły im piękne? :)
KLASA IF POZDRAWIA Z BASENU
Od dziś zaczynamy lekcje nauki pływania na basenie. Na pierwszych zajęciach pan ratownik Robert Jastrzębski zapoznał nas z basenem i zasadami bezpieczeństwa. Lekcja bardzo nam się podobała. Kto wie, może z nas wyrośnie mistrz lub mistrzyni na miarę Otylii Jędrzejczak lub Pawła Korzeniowskiego ??

POTYCZKI SPORTOWE KLAS DRUGICH
3 października 2014r. na ,,Orliku” przy PSP nr 2 odbyły się międzyklasowe zawody sportowe.
Brały w nich udział klasy drugie: IIa, IIb, IIc i IId.
Głównym celem potyczek była integracja zespołów klasowych poprzez wspólną zabawę oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Przyświecały nam hasła ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz ,,Gramy zawsze fair play”.
W programie zawodów było 12 konkurencji sportowych : min. kozłowanie piłki między pachołkami, rzuty woreczkami do celu, skoki na skakance, rzuty piłką lekarską na odległość, ćwiczenia na ławeczce, podawanie piłki w rzędach, itp.
Do walki zagrzewał zawodników doping pani dyrektor Maryli Szajner, pani zastępcy dyrektora pani Kariny Bartkowskiej, wychowawczyń oraz okrzyki kolegów i koleżanek z innych klas.
Zabawa była znakomita, zawodnicy perfekcyjnie wykonywali wszystkie ćwiczenia zgodnie z instrukcjami. Często sportowcy przybiegali na metę ,,łeb w łeb”,(przydałaby się nieraz fotokomórka- he, he..) bo trudno było osądzić, który był pierwszy.

Komisja jednak dała sobie radę i wyłoniono zwycięzców: I miejsce zdobyła klasa II c, II- klasa IId, III- klasa IIb i IV miejsce –klasa IIa.

Rozdano drużynom dyplomy i nagrody w postaci piłek nożnych, a także poczęstowano wszystkich uczestników i publiczność lizakami Chupa Chups. Oto kilkanaście fotek z tej sportowej imprezy. Obejrzyjcie nasze zmagania.
Organizatorzy zawodów: Elżbieta Pacholska i Joanna Korczak.

JESIENNY SPACER KLASY IE DO PARKU
We wtorek 30 września klasa I e wraz z wychowawczynią p. Beatą Marchel wybrała się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu jesieni. Dzieci spacerowały po parku, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, wyróżniały drzewa iglaste i liściaste, wsłuchiwały się w odgłosy parku. Zbierały dary jesieni: kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się w berka, rzucaliśmy do celu, robiliśmy deszcz z liści. Było bardzo wesoło. Zachęcamy wszystkich do jesiennych szaleństw w parku.
ZBIÓRKA MAKULATURY - WRZESIEŃ 2014
Podczas jesiennej zbiórki zebraliśmy 6480 kg makulatury. Zarobiliśmy 1296 zł.

To była już 29 akcja. Łącznie zebraliśmy do tej pory 132 211 kg surowca ( ponad 130 ton)!

Zarobiliśmy 18 511,50 zł ( ponad 18,5 tysiąca złotych)!

Następna zbiórka JUBILEUSZOWA!

Irena Domańska


PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE POLICJI
We wtorek 23 września uczniowie z klasy Ie wraz z wychowawczynią p. Beatą Marchel odwiedzili pobliski Komisariat Policji. Dzieci z dużym zaciekawieniem z bliska oglądały: samochód policyjny, kajdanki, specjalną latarkę, pałkę policyjną oraz inne elementy sprzętu policyjnego. W pokoju monitoringu dzieci przekonały się, że złe zachowania na ulicy są obserwowane przez policjanta dyżurnego i zapisywane na taśmie. Pani policjantka mówiła nam o zasadach bezpieczeństwa i pracy w policji. Po tej wizycie wielu pierwszaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpi w szeregi policyjne.
SPOTKANIE Z DOBROMIREM MAKOWSKIM
Projekt nosi nazwę – RAP PEDAGOGIA – "oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy".
Autor projektu "RapPedagogia" jest założycielem fundacji "Młodzi dla Młodych" która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej.

Myśl przewodnia programu to: "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
KONKURS
„Dobry nastrój, śmieszne minki – to zasługa witaminki”

- to program edukacyjny, który od września tego roku będzie realizowany w naszej szkole.

Z tej okazji zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie na najlepszy plakat przedstawiający temat „ Jak powinno wyglądać zdrowe drugie śniadanie”.

Na wszystkie rysunki czekamy do 30 września. Format prac - kartka A3, technika dowolna.

Prace można składać do p. Beaty Swaczyńskiej i p. Katarzyny Fituch.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

„Zrób coś dla siebie” – projekt na wyposażenie sali korekcyjno - rehabilitacyjnej.
Projekt skierowany jest do dzieci i rodziców z gminy Warka, którzy aktywnie chcą spędzić czas.
Celem projektu jest wyrobienie nawyku dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez regularne ćwiczenia korekcyjne, gry zespołowe, które zostaną stworzone w Szkole Podstawowej nr 2 w Warce.
Jak możecie nam pomóc:
Poproś osobę pełnoletnią aby zarejestrowała się na stronie
www.spolecznik20.pl/pages/spolecznik-2-0
(można ominąć rejestracje za pomocą logowania za pośrednictwem konta fb) i zagłosowała na projekt "Zrób coś dla siebie".
Każdy ma do wykorzystania 10 głosów. W konkursie spółdzielnia pomysłów można głosować tylko raz dziennie.
Głosowanie trwa do 22 września 2014r.
DNI STROJU GALOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
1 WRZEŚNIA – UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

14 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ PAPIESKI

7 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

19 GRUDNIA - WIGILIA SZKOLNA, JASEŁKA

6 MARCA - DZIEŃ PARTONA SZKOŁY

CZAS REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

1 KWIETNIA – SPRAWDZIAN KLAS VI

27 KWIETNIA – PIERWSZA ROCZNICA KANONIZACJI JANA PAWŁA II

30 KWIETNIA - OBCHODY ŚWIĘTA FLAGI NARODOWEJ I KONSTYTUCJI 3 MAJA

26 CZERWCA – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

DNI OTWARTE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
4 LISTOPADA
2 GRUDNIA
3 MARCA
14 KWIETNIA
19 MAJA
ORAZ SPOTKANIA SEMESTRALNE: 14 – 15 STYCZNIA 2015

DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
10 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK)
2 STYCZNIA (PIĄTEK)
5 STYCZNIA (PONIEDZIŁEK)
1 KWIETNIA (ŚRODA)
5 CZERWCA (PIĄTEK)
3 CZERWCA (ŚRODA)

Przerwa świąteczna - Boże Narodzenie: od 20 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. (włącznie)

Ferie zimowe:od 19 stycznia 2015 r. do 30 stycznia 2015 r.

Przerwa świąteczna - Wielkanocna: od 2 kwietnia 2015 r. do 7 kwietnia 2015 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 09:00.
ZAPRASZAMY


statystyka