BEZPIECZNIEJ Z PRĄDEM
Uczennica PSP nr2 w Warce Martyna Gizka z klasy 6 zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim etapie konkursu plastyczno-literackiego „Czysta energia dla mnie, dla domu, dla środowiska”, który odbył się w ramach akcji edukacyjnej „Bezpieczniej z prądem” edycja 2007/2008.
15 maja 2008r. w Poznaniu odbyła się uroczystość finałowa akcji „ Bezpieczniej z prądem”, na którą pojechała laureatka wraz z 10 osobowym gronem przyjaciół i 2 opiekunami szkolnymi.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Centrum Targowym w Poznaniu i była połączona z częścią artystyczną: widowiskowym pokazem różnych zjawisk fizycznych (m.in. pod wpływem energii elektrycznej świecący ogórek kwaszony) oraz animacjami balonowymi i bańkowymi fantazjami (niektórzy mieli okazję znalezienia się w środku ogromnej bańki mydlanej).
Drugą nagrodą dla ucznia w ogólnopolskim etapie konkursu była konsola Play Station2 a dla szkoły aparat cyfrowy. Wszystkie dzieci otrzymały czapki i smycze z logo PGE (Polskiej Grupy Energetycznej), gry planszowe „ENERGIA wokół nas”, plecaki z logo akcji „Bezpieczniej z Prądem” pełne różnych gadżetów oraz balony, które dostały w trakcie części artystycznej p.t. „Animacje balonowe”.
Wyjazd w całości finansowany był przez Spółki ZEORK (Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego).

Więcej informacji odnośnie wyników konkursu na stronach:
- etap regionalny
– etap ogólnopolski