POWIATOWY FINAŁ TURNIEJU „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
Nasi uczniowie zwycięzcami

W piątek 9 kwietnia 2010r. na hali sportowej „Spartakus” w Grójcu odbył się wielki finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.
   Impreza zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu, Komendą Powiatową Policji w Grójcu, Starostwem Powiatowym, Zespołem Administracyjnych Placówek Oświatowych i Grójeckim Ośrodkiem Sportu.

Do finałowej rozgrywki przystąpili uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych. Reprezentowali oni 10 gmin z całego powiatu grójeckiego (Belsk Duży, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Warka).

Powiatowy finał programu „Bezpieczna droga do szkoły” był dwuetapowy.

W pierwszej części młodzież rozwiązywała test z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Osoby, które uzyskały największa ilość punktów awansowały do kolejnego etapu.
   W drugiej części (praktycznej) młodzież zmierzyła się ze specjalnym torem rowerowym, przez który trzeba było przejechać z niezwykłą precyzją.

PSP nr2 w Warce reprezentowała grupa 4 osób pod opieką p. B. Gizka
Iza Gajownik kl. VI D
Karol Górka kl. VI B
Bartłomiej Makuch kl. VIC
Monika Woźniak kl. VI B

Do drugiego etapu awansowały 3 osoby: Iza Gajownik kl. VI D, Karol Górka kl. VI B, Bartłomiej Makuch kl. VIC

Finaliści konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły"

Kategoria szkoły podstawowe – chłopcy:

1. Karol Górka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 w Warce
2. Bartłomiej Makuch - Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 w Warce

3. Kamil Grzejszczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczanie nagród, którego dokonali: Marian Górski-Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Ewa Dymarska z Urzędu Marszałkowskiego i mł. insp. Marek Szewczyk - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu.
Osoby, które zajęły I miejsca otrzymały rowery górskie, za zajęcie II miejsca – aparaty fotograficzne, natomiast za zajęcie III miejsca – odtwarzacze mp4.
   Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkurs otrzymali upominki poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym ( w skład, którego wchodził m.in. w kask, opaska i smycz odblaskowa). Gadżety te z pewnością sprawią, że każdy młody rowerzysta, pieszy będzie bardziej widoczny na drodze.

Gakeria zdjęć