OSIĄGNIĘCIA 2012/2013
KONKURS - EPIZODY Z HISTORII NAJNOWSZEJ POLSKI W KOMIKSIE
Uczniowie naszej szkoły (jako jedyni w gminie Warka) pod opieką pani Katarzyny Kuśmierskiej zmierzyli się z konkursem zorganizowanym przez centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki w Warszawie pt. „ Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”.
Na konkurs wpłynęło ogółem 401 prac, w tym od uczniów szkół podstawowych 211 prac.
Komisja w skład której wchodzili między innymi Sławomir Zajączkowski- scenarzysta i współautor komiksów, pracownicy IPN, Muzeum Historii Polski dokonała oceny końcowej prac i przyznawała nagrody.
Na 211 prac zaszczytne II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły- Weronika Mrozek z klasy VI b, która stworzyła komiks pt. Hania . 1939-1945”.

Ponadto wyróżnienie otrzymała praca Michała Stańczyka z klasy IV b pt. „ Akcja Ponurego”.

Pomimo ogromnej konkurencji nasi uczniowie spisali się świetnie! Należą im się ogromne gratulacje!
Rozdanie nagród, wręczenie dyplomów oraz prezentacja zwycięskich prac nastąpiła 7 czerwca 2013 roku podczas III Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie.
Galeria zdjęć 1

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MAZOWSZA W SZACHACH SZYBKICH
Dnia 8 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły: Igor Kowalski kl. V d, Konrad Gozdek kl. VI a, Mateusz Szczepaniak kl. V b i Natalia Buczek kl. IVc pod opieką Katarzyny Kuśmierskiej uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Miłośnik” z Warszawy. Rywalizacja była zacięta. Podczas turnieju uczniowie wytężali swe umysły zmagając się z przeciwnikami z całego województwa mazowieckiego. Igor Kowalski zajął I miejsce na pierwszej szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Galeria zdjęć

BIEGI ULICZNE W GÓRZE KALWARII
9.11.2012 w Górze Kalwarii z okazji Dnia Niepodległości odbyły się biegi uliczne.
Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów w kategorii:

- klas 5-6 dziewczyn:
Katarzyna Strzelczyk zajęła I miejsce;
Ewelina Mołga zajęła 2 miejsce;

- klas 3-4 dziewczyn:
Kamila Woźniak zajęła 3 miejsce;

- klas 5-6 chłopcy:
Kacper Puzianowski zajął miejsce 4.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FINAŁY POWIATU W BIEGACH INDYWIDUALNYCH PRZEŁAJOWYCH
29.09 2012 w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się Finały Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły wystartowało 10 chłopców i 5 dziewcząt.
W kategorii chłopców najlepsze wyniki osiągnęli:
- z klas 5:
1 miejsce - Sebastian Szurnik
2 miejsce - Krystian Noga

- z klas 6:
1 miejsce - Puzianowski Kacper.

W kategorii dziewcząt:
1 miejsce - Natalia Kościanek.

GRATULUJEMY!

XIV MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU

27.09.2012r. odbyły się XIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Raszynie. Reprezentanci naszej szkoły pod okiem p. Marcina Banacha mieli możliwość zmierzenia się z uczniami innych szkół.

Poniżej przedstawiamy ich osiągnięcia.

Sztafeta chłopców zajęła 6 miejsce.

Sztafeta dziewcząt zajęła 4 miejsce.

Z dziewcząt w konkurencji:
- "50m stylem dowolnym" - 2 miejsce zajęła Natalia Kościanek
- "25m stylem dowolnym" - 3 miejsce zajęła Kinga Chojecka

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH REPREZENTANTÓW.