SPORTOWA DWÓJKA
Brak ruchu jest jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia. Wszyscy wiedzą, że wysiłek fizyczny przedłuża nam życie, a potrzeba ruchu jest zakodowana w naszych genach. Zatem "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

Sport w PSP 2 jest bardzo ważnym elementem życia szkolnego, jest istotnym składnikiem wychowania ogólnego w szkole. Ma ogromny wpływ na realizację głównego założenia szkoły tj. dążenia do pełnego i wszechstronnego rozwoju ucznia. Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój ucznia i stara się dbać o rozwój fizyczny. Dzięki współpracy z rodzicami, którzy chętnie pomagają swoim pociechom w dowozach na weekendowe zajęcia, już trzeci rok Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce bierze udział w ogólnopolskim projekcie CEO "wf z klasą". Dla nauczycieli w-f uczących w tej placówce niezwykle ważne jest, aby nie traktować tego przedmiotu jako sportu, w którym liczy się tylko wynik w poszczególnych dyscyplinach. W przystąpieniu do projektu wzięliśmy pod uwagę fakt, że niezwykle ważny jest wkład ucznia do opanowania określonych zadań sportowych wyrażających się pilnością i dodatkową pracą. Udział w projekcie polega na zapewnieniu dzieciom zajęć sportowych w jeden weekend w miesiącu co opisywaliśmy na naszym blogu. Najważniejsze jest aby uczeń przyszedł i świetnie się bawił zamiast siedzieć w domu i grać na komputerze. Główne punkty naszych zajęć weekendowych to np:

- Udział w Grand Prix Warki gdzie liczył sie udział w marszobiegu terenowym. Wszyscy uczniowie otrzymują upominki, gorący posiłek i możliwość udziału w dobrej zabawie, a wszystko to przy współpracy z Klubem Sportowym Start Pułaski Warka. Oczywiście nagrody pozyskane dla naszych uczniów pochodziły od darczyńców, którzy wyrazili chęć współpracy i nas obdarowali drobnymi gadżetami

- Bieg Pułaskiego do udziału zawsze zgłasza sie najwięcej uczniów chcących brać udział. Jedyna możliwość, żeby swobodnie pobiegać ulicami naszego miasta.

- Ze względu na fakt, że zajęcia w wodzie są atrakcyjną formą aktywności ruchowej odbywają się też weekendowe zajęcia sportowe na basenie, dzięki współpracy z Kierownictwem Basenu " Olimpic".

- Jako że nie trzeba nam śniegu do zorganizowania kuligu, współpracujemy ze Stowarzyszeniem na rzecz promocji koni EQUISPORT w Sielance i dyrekcją Hotelu Sielanka. Corocznie bierzemy udział w zorganizowanym kuligu z prawdziwym konnym zaprzęgiem.

- Inną formą aktywności było zaproszenie Pani Joli Gawrońskiej na zajęcia pokazowe BOKWA. Taniec, ruch w kształcie liter i cyfr alfabetu w rytm muzyki, był dla uczniów nie codzienną atrakcją.

- Co roku bierzemy również udział w dniu dziecka na Strzelnicy Miejskiej w Warce organizowanym przez Stowarzyszenie "Warecki Klub Strzelecki".

- Przy pomocy rodziców został zorganizowany tzw. "Zielony tydzień", czyli program o zdrowym odżywianiu.