SAMORZĄD SZKOLNY
„TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM!!!”
W styczniu Samorząd Uczniowski czynnie włączył się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”, zorganizowaną pod patronatem Państwowej Straży Pożarnej za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.
Akcja polegała na zbieraniu maskotek nowych lub używanych dla dzieci poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach. Celem kampanii było udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Pomysłodawcą akcji jest Pani Marta Lewandowska.
Uczniowie naszej szkoły bardzo poważnie potraktowali tę akcję, zaledwie w ciągu tygodnia przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego udało się zebrać aż 360 „pluszaków”, które zostały spakowane i przekazane w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce.
To dowód na to, że potrafimy się dzielić i jesteśmy wrażliwi na krzywdę innych. Czekamy na więcej takich szlachetnych akcji!
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ GAZETKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, jak co roku wraz z opiekunkami zorganizowali konkurs na najładniejszą gazetkę bożonarodzeniową. W konkursie wzięły udział klasy I – VI. Oceniając klasy jury brało pod uwagę elementy świąteczne, staranność pracy, samodzielne wykonanie oraz ogólny wygląd gazetki. Po obejrzeniu wszystkich dekoracji jury wybrało najładniejsze gazetki:
KLASY I – III:
I MIEJSCE: IIIF
WYRÓŻNIENIE: IIIC
KLASY IV – VI:
I MIEJSCE: VB
WYRÓŻNIENIE: IVB

Gazetki są prawdziwą ozdobą szkoły i wprowadzają nas w świągteczny nastrój. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej.
Mikołajki w klasach młodszych
„Mikołaju, Mikołaju…”, „Kochany Panie Mikołaju…” – tak deklamowały wierszyki, śpiewały piosenki i dziękowały szczególnemu gościowi oddziały zerowe w naszej szkole. Były świetnie przygotowane na przyjęcie ukochanego Mikołaja. Klasy I, II i III równie ciepło go przywitały i ugościły. Dzieci obiecały również, że będą grzeczne przez cały następny rok i nie będą sprawiały kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom. Po tych deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Dzieci przyjmowały je z nieskrywaną radością i wypiekami na twarzach. Później Mikołaj pożegnał się i ruszył….w dalszą drogę. A my ten miły nastrój utrzymaliśmy do końca dnia. Taką zabawę zapewnili swoim młodszym kolegom i koleżankom członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunkami. Do zobaczenia za rok!
Mikołajkowe szaleństwo czapkowe 6 grudnia 2016 roku
6 grudnia…tę datę znają wszystkie dzieci…i te mniejsze i te większe. W tym roku ten dzień był dla nas wyjątkowy, a to dlatego, że nie przyszedł do nas jeden Mikołaj…przybyło ich całe mnóstwo! Tego dnia po szkole spacerowały mikołaje, elfy, renifery, panie mikołajowe i diabełki. Udzielił nam się klimat prosto z Bieguna Północnego. Na długiej przerwie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. To był wspaniały dzień. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
ZBIÓRKA SŁODYCZY NA PACZKI ŚWIĄTECZNE
W ostatnim tygodniu listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego, jak co roku w naszej szkole zbierali słodycze dla swoich rówieśników na paczki świąteczne. Uczniowie całej szkoły okazali serce i chęć pomocy innym przynosząc batony, czekolady, cukierki i inne łakocie. Młodzież chętnie włączyła się w akcję wraz ze swoimi wychowawcami. Słodycze zostały przekazane świetlicy szkolnej, gdzie będą spakowane i przekazane uczniom potrzebującym. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy!
„ANDRZEJU, ANDRZEJU PANIEN DOBRODZIEJU…”, CZYLI WIECZÓR WRÓŻB W NASZEJ SZKOLE
Dnia 24 listopada w naszej szkole, jak co roku, odbył się wieczór wróżb połączony z dyskoteką andrzejkową dla klas IV – VI. Przedstawiciele klas Va, VIb i VIc wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami. Wszystkie pomysły doskonale się sprawdziły. Każdy uczeń mógł sobie powróżyć. Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec i dziwne cienie na ścianach. Wielu uczniów miało obawy co do pomyślności wróżb. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bo prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż, a chłopcy znajdą swoje żony. Wróżby okazały się świetną zabawą. Migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii.

Dzień wróżb zakończony został dyskoteką szkolną. Zabawę zaplanowali i zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wspaniale się bawili przy rytmach różnorodnej muzyki. Do zobaczenia za rok!
„PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT”
„Daj mi siebie, daj mi przyszłość”

Pod tym hasłem została zorganizowana w naszej szkole pierwsza akcja Samorządu Uczniowskiego. W dniach od 24 do 28 października, uczennice klasy VIC – Aleksandra Gryczka i Klaudia Jaworska przy pomocy SU zbierały karmę, koce, zabawki i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Warszawie. Zebrana karma i gadżety zostały przewiezione do schroniska „Schronisko na Paluchu” w Warszawie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

ZBIÓRKA SŁODYCZY NA PACZKI ŚWIĄTECZNE

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2016/2017
Dnia 5 października 2016 roku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele samorządów klasowych dokonali wyboru przewodniczącego szkoły, zastępcy oraz sekretarza w obecności opiekunek p.Kamili Wilczyńskiej i p. Karoliny Pawelec.

Członkami Samorządu Uczniowskiego zostali:

Przewodnicząca: Pola Buczkowska VIC

Zastępca: Zuzanna Regulska VIB