WYCIECZKI SZKOLNE 20010/2011
WYCIECZKA DO WARSZAWA

12 kwietnia 2011 roku klasy Ia i Ib wybrały się na wycieczkę
do Warszawy: „Szlakiem legend warszawskich”. Dzieci pod opieką wychowawczyń oraz przewodnika zwiedziły i poznały historię najciekawszych miejsc w naszej Stolicy. Trasę wędrówki zaczęliśmy od najstarszej części miasta – Starówki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Kolumnę Zygmunta oraz Mały Plac na tyłach archikatedry św, Jana zwany „Kanonią”. Pod pomnikiem „Syrenki” dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa oraz herb Warszawy. Zdaniem uczniów najciekawszą opowieścią była legenda o Bazyliszku. Klasy uczestniczyły również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, co szczególnie podobało się chłopcom. Jednym z kolejnych punktów podróży był przejazd podziemną kolejką czyli metrem. Dzieci samodzielnie uczyły się kasować bilety i bezpiecznie podróżować tym środkiem lokomocji.
Wycieczka zakończyła się spacerem w gorącym słońcu oraz karmieniem wiewiórek
w Warszawskich Łazienkach.
WYCIECZKA DO RADOMIA
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów
rozwijania zdolności dzieci, w związku z tym postanowiłyśmy w tym roku szkolnym zorganizować dla naszych przedszkolaków wyjazd do prawdziwego teatru. Dla większości dzieci z naszych „zerówek” wycieczka do teatru jest niczym wyprawa na nowy, nieznany ląd.
13 maja 2011r. wyruszyliśmy odkrywać świat teatru w Radomiu... Ogromna większość z naszej 85-osobowej grupy była w teatrze po raz pierwszy. Wszystko było interesujące: scena, kurtyna, niesamowite oświetlenie, widownia.... A potem rozpoczął się spektakl – „Kopciuszek”.
Po skończonym spektaklu wyruszyliśmy na podbicie innego lądu -w Krainie Marzeń. Tego dnia
spełniły się marzenia wielu naszych uczniów.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA
28 kwietnia 2011 r. klasy I c i I d wraz z wychowawczyniami
E. Pacholską i J. Korczak wybrały się do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały Park Jurajski wraz z przewodnikiem, odkopywały dinozaura oraz bawiły się na tamtejszym Placu Zabaw. Co więcej, uczniowie brali udział w warsztatach paleontologiczno- plastycznych, na których malowali figurki dinozaurów. Dodatkową atrakcją była wyprawa schoolbusem na Górny Zwierzyniec, gdzie dzieci miały możliwość obserwowania różnych gatunków zwierząt. W związku z tym, że pogoda dopisała, uczniowie cały dzień spędzili na świeżym powietrzu, jednocześnie ucząc się i bawiąc. Jako pamiątkę udziału w wykopaliskach, każdy uczeń otrzymał Dyplom Paleontologa.