WYCIECZKI SZKOLNE 20011/2012
WYCIECZKA DO WARSZAWY - KLASY IIIa IIIb oraz II i III Z FILII W LASKACH
28 października 2011r. uczniowie klas IIIa i IIIb oraz uczniowie
klas II i III z Lasek wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym jej punktem było obejrzenie zabawnego filmu dla dzieci pt. „"Smerfy" w technice 3d. Oprócz uśmiechu na twarzach, dzieci wyszły z kina z kolejnym dowodem na powiedzenie, że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.
Następnym etapem wycieczki był spacer wokół Pałacu Kultury i Nauki i porównanie architektury nawoczesnej i dawnej. Uczniowie uczestniczyli również w lekcjach tematycznych w Muzeum Techniki. Dzieci poznały przedmioty i urządzenia, które przez lata ulepszane, ułatwiały pracę gospodyniom domowym. Dowiedziały się również, jak las zamienił się w węgiel i poznały pracę górników.
Po pełnym emocji i wrażeń dniu, wycieczkowicze z apetytem zjedli posiłek w restauracji McDonalds.
WYCIECZKA DO WARSZAWY
10 października 2011 roku uczniowie klasy IIc i II d wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pod opieką wychowawczyń i przewodnika dzieci zwiedziły: Stare Miasto i przyległe kamieniczki, Kościół Jana Chrzciciela i Kolumnę Zygmunta. Poznały też legendy warszawskie o Bazyliszku i Syrence. Następnym punktem programu był przejazd najstarszymi schodami ruchomymi na Trasie W-Z oraz przejażdżka metrem. Dzieci czekały na ten moment z niecierpliwością, gdyż prawie żadne z nich nie jechało jeszcze koleją podziemną. Dodatkowo miały też możliwość samodzielnego skasowania biletów i przejścia przez tzw. bramkę. Szybka jazda metrem podobała się szczególnie chłopcom. Kolejnym etapem wycieczki było przejście przez Ogród Saski i odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie mogli zaobserwować zmianę warty. Następnie pojechaliśmy do Łazienek. Dzieci szczególnie zainteresował pomnik naszego, sławnego warczanina Piotra Wysockiego, który był uczestnikiem Powstania Listopadowego. Wycieczka zakończyła się pobytem w McDonaldzie i sutym posiłkiem. Mimo chłodnej, październikowej aury humory dopisywały dzieciom do samego końca, a przewodnik podczas pożegnania otrzymał od grupy gromkie brawa.