WYCIECZKI SZKOLNE 2014/2015
Wycieczka klasy 3C
Dnia 15 IV 2015 r. uczniowie kl.IIIc pod opieką wychowawczyni U. Batte i kilkorgiem Rodziców wybrali się na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Dzięki sympatycznej pani przewodnik uczniowie poznali historię i zobaczyli dąb Bartek, małego „Bartusia”. W Centrum Neandertalczyka dowiedzieli się jak przebiegała ewolucja pierwotnego człowieka i jego życie. Jaskinia Raj zachwyciła dzieci rzeźbami naciekowymi, a góra Kadzielnia panoramą aż po horyzont. Spacerując Aleją Miniatur uczniowie poznali najsłynniejsze budowle świata wykonane w skali 1: 25. Wycieczka spełniła oczekiwania dzieci. Wrócili do domów pełni wrażeń i dobrych humorów.
Z wizytą u strażaków na Ursynowie
10.12.2014 klasy IIc i IId z okazji Mikołajek wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy w kinie Aimax, w technologii 3D pt. ,,Afrykańska przygoda”, posilili się w McDonaldzie, a także zwiedzili siedzibę Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej na Ursynowie. Mogli tam podziwiać szerokie spektrum pojazdów strażackich: od wozów z dawnej epoki, po nowocześnie wyposażone wozy bojowe. Zapoznali się z procedurami obowiązującymi podczas zgłoszenia zdarzenia- byli również świadkami ,,symulowanej” próbnej akcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka, to nie tylko gaszenie pożarów, to także ratownictwo medyczne, chemiczne, ekologiczne, budowlane, działania w czasie powodzi i innych zdarzeń pogodowych. Strażacy muszą wykazywać się szczególną sprawnością fizyczną, przechodzą szereg szkoleń i sprawdzianów. Podobnie jest przy przyjęciach do szkół szkolących strażaków – nienaganne zdrowie, to jeden z warunków dostania się do nich. Ciekawostką jest fakt, że w Warszawie ma swoją siedzibę Szkoła Główna Służby Pożarniczej , która jest jedyną w kraju i jedną z nielicznych na świecie, wyższą państwową uczelnią, kształcącą pożarniczą kadrę oficerską oraz specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i cywilnego o najwyższych kwalifikacjach. Wizyta w straży dostarczyła uczniom ogromnej wiedzy dotyczącej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, a także pozwoliła poznać praktyczne aspekty zawodu, „przymierzyć się” do niego, bo praca w zawodach mundurowych, to marzenie wielu z nich.
WYCIECZKA DO LASU KLASY IIA
21 X 2014 roku klasa IIa wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa „Dobieszyn”. Na miejscu, Pan Grzegorz będący leśnikiem poprowadził uczniów ścieżką edukacyjną. Dzieci poznały warstwy lasu, uczyły się rozpoznawać gatunki drzew. Przyglądając się śladom pozostawionym przez dziki słuchały informacji na temat tych zwierząt. Pan Grzegorz pokazał uczniom jak obliczać wiek drzewa i szukać kierunku północnego. Uczniowie podziwiali przepiękne barwy jesieni, zbierali liście poznanych gatunków drzew. Wiele radości sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek. Choć pogoda była trochę kapryśna uczniowie bardzo dobrze się bawili. Ta lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci.
WYCIECZKA DO LASU KLASY IIB
Październik to wspaniały czas, aby podziwiać las w całej jego krasie. Klasa 2b wybrała się na wycieczkę do miejscowości Murowanka należącego do Nadleśnictwa Grójec. Tam po swoim „królestwie” oprowadził nas pan leśniczy Mariusz Kłos . Dzieci poznały warstwy lasu i jego mieszkańców. Sporo ciekawostek o dzikich zwierzętach opowiedział dzieciom pan łowczy Paweł Krawczyk. Chłopcy i dziewczęta mogli obserwować jak pracują pilarze w lesie przy ścince drzew, a nawet zwiedzić kabinę potężnego ciągnika. Wspaniałą atrakcją była zabawa w podchody, a następnie pieczenie kiełbasek. Na zakończenie wszystkie dzieci zdały „Test z wiedzy o lesie” przygotowany przez panią Małgorzatę Kłos. W nagrodę otrzymały zakładki do książek, opaski odblaskowe i lizaki. Pogoda nam dopisała, humory też. Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody, którą poznawaliśmy wszystkimi zmysłami.
DZIEŃ CHŁOPAKA W NADLEŚNICTWIE ,,DOBIESZYN”
30 września to święto wszystkich chłopców. Klasy IIc i IId uczciły ten dzień trochę inaczej niż zwykle. Nie było żadnych ,,upominków” z tej okazji, ale w zamian zorganizowano wyjazd do Nadleśnictwa ,,Dobieszyn”. Dzieci uczestniczyły w edukacyjnym spacerze po lesie, pieczeniu kiełbasek na ognisku i słodki m poczęstunku.
Brały udział w grach i zabawach na placu koło leśniczówki. Pogoda była wwspaniała. Uczniowie bawili się cudownie.
Przesyłamy podziękowania Rodzicom za pomoc przy organizacji tego wyjazdu.
Zobaczcie sami jak było.