WYCIECZKI SZKOLNE KLAS IV - VI
WYCIECZKA KLASY IVB I IVD
W dn. 27 kwietnia klasy IVB i IVD pod opieką pań: Anny Narożnik i Magdaleny Skulskiej wybrały się z wizyta do króla Jana III Sobieskiego. Najpierw uczniowie zwiedzili pałac, poznali sylwetkę władcy i jego rodziny oraz odwiedzili apartamenty w wilanowskim pałacu. Następnie w sprzyjającej aurze uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, podczas których rozpoznawali gatunki roślin i tropy zwierząt zamieszkujących ogrody wilanowskie. Pomagał im w tym sprzęt optyczny- lupy i lornetki. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's.

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS IVA I IVC
Dnia 8 kwietnia 2015 roku klasy IVc i IVa wraz z wychowawczyniami Panią Karoliną Pawelec i Panią Lidią Onyszko udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie klasy IVa zwiedzili w Centrum Nauki Kopernik wystawy stałe i obejrzeli spektakl w Teatrze Wysokich Napięć. W tym samym czasie ich rówieśnicy z klasy IVc podziwiali Park w Łazienkach Królewskich oraz ogród uniwersytecki. Kolejnym punktem programu był Teatr Rampa, w którym wszyscy obejrzeli wzruszający musical na motywach powieści „Mała księżniczka” F.H. Burnett. Pełni przeżyć uczestnicy wycieczki pojechali do Mc Donalds, aby również nasycić swoje brzuszki. Z bogatymi wrażeniami i pełnymi żołądkami wszyscy ochoczo wrócili do Warki.

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASA VIC I VID
Klasa 6c i 6d na wycieczce w Warszawie
WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASA VA I VC
23 marca klasy Va i Vc wraz z wychowawczyniami panią Kariną Bartkowską i panią Katarzyną Kuśmierską uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.
Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa. Dzieci chętnie zwiedzały poszczególne obiekty. Z zaciekawieniem podziwiały unikatowe eksponaty, a wśród nich dzwon sygnałowy z 1905 roku. Następnie udaliśmy się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Na planie filmowym w otoczeniu scenografii z filmu pt. "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy, mieliśmy wyjątkową okazję poczuć sie jak twórcy filmu i znaleźć się w miejscach na co dzień dostępnych tylko dla członków ekipy filmowej.
W TEATRZE I NA PLANIE FILMOWYM
18 grudnia klasy IVB i IVD w klimacie świątecznym uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W teatrze Lalka uczniowie obejrzeli spektakl Opowieść wigilijna, historię zatwardziałego skąpca, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy doprowadzające do jego moralnej metamorfozy. Ta sentymentalna romantyczna opowieść rozgrywa się w konwencji, która łączy żywy plan aktorski z animacją marionetek, a ironiczny nastrój z optymizmem przesłania i pochwałą wrażliwości człowieka . Po spektaklu uczniowie przenieśli się na plan filmu Miasto 44 , gdzie odkrywali tajniki powstawania filmu i pracy filmowców. Największym zaskoczeniem dla oczekujących rodziców było ujrzenie czterdziestki urwisów z bliznami i ranami. Szczęśliwie była to tylko charakteryzacja, wykonana przez profesjonalistę na planie filmowym.
Wycieczka do teatru Buffo
3 grudnia klasa V a i V c udały się na wycieczkę do Warszawy na spektakl „Metro” do teatru Buffo. Ten spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Musical opowiada o grupie młodych artystów, którzy wystawiają spektakl w podziemiach metra. Artyści otrzymują wielką szansę zaistnienia w prawdziwym teatrze. Jest to piękna historia o marzeniach, rozczarowaniach, pasji, władzy pieniądza, a przede wszystkim o wielkiej, romantycznej miłości. Gra aktorska, śpiew i taniec artystów teatru były wspaniałą ucztą dla duszy. Każda wyśpiewana nuta przenika w głąb serca widza. Oglądanie tej sztuki to przeżycie nie do opisania. Po wyjściu z teatru, pełni wrażeń skierowaliśmy się w stronę autobusu. Pora była odpowiednia na kolację więc odwiedziliśmy restaurację Mc Donalds.
WYCIECZKA DO WARSZAWY - KLASY IVA I IVC
Dnia 23 października 2014 roku klasy IVa i IVc wraz z wychowawczyniami p. Lidią Onyszko i p. Karoliną Pawelec, gościły w stolicy. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, następnie udaliśmy się na Zamek Królewski, by móc uczestniczyć w lekcji muzealnej pt. „Z wizytą u króla”. Była to prawdziwa lekcja historii. Na koniec jak przystało na prawdziwych kibiców nie mogliśmy ominąć Stadionu Narodowego. Wszyscy poczuliśmy przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiadając wygodnie na ławkach zawodników, by za chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego.
Ostatnim punktem naszej eskapady był oczywiście Mc Donalds. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Warki.
WYCIECZKA KLAS VA I VC
Dnia 7 października 2014r. uczniowie klas Va i Vc wraz z wychowawczyniami p. Kariną Bartkowską oraz p. Katarzyną Kuśmierską uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Choć wyjazd odbywał się wcześnie rano, humory dopisywały. Nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia były bardzo interesujące, mogliśmy dotykać eksponatów i sprawdzić ich działanie. Następnie pojechaliśmy do Cinema City na filmy „Wakacje Mikołajka” oraz „Wojownicze żółwie Ninja”. Po tych przeżyciach byliśmy bardzo głodni, więc wybraliśmy się do restauracji Mc Donalds.
DZIEŃ CHŁOPAKA KLAS VA I VC
W dniu 30.09.2014 r. klasa Va i klasa Vc wraz z wychowawczyniami p. Kariną Bartkowską i p. Katarzyną Kuśmierską odwiedziła stadninę koni "Sielanka".
Dzieci miały okazję zwiedzić farmę, zobaczyć stajnie, wszystkie wybiegi. Każdy miał okazję przejechać się bryczką.
Po tych wrażeniach wszyscy brali udział w ognisku klasowym, pieczono kiełbaski oraz odbywały się zabawy na świeżym powietrzu.