PSP2PSP2PSP2
MENU
SPORT TO ZDROWIE
BIP
DLA UCZNIA
DOKUMENTY
CERTYFIKAT

Sprawność LEGO
Napisz do nas

Napisz do nas

BEZPIECZNE WAKACJE
WSPÓŁPRACUJEMY Z:
TV WARKA
PORADNIA
DWOREK NA DŁUGIEJ
MUZEUM
MGOPS
URZĄD MIASTA
PUBLICZNE GIMNAZJUM W WARCE
PSP NR 1 W WARCE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE


ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 2016/2017
WYPRAWKA DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH


Bałwanki w oddziale przedszkolnym
Śniegu na dworze zupełnie brak, choć marzy się on i małym, i dużym... O lepieniu bałwanów zupełnie nie wspomnę. Z tej tęsknoty zrodził się pomysł na zrobienie sztucznego śniegu , a z niego ulepiliśmy bałwanki. Wyszły cudownie!! Praca sprawiła nam wiele radości. A oto rodzinka bałwanków. Prawda że piękne.
Mikołaj w oddziałach przedszkolnych
Wszystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każe dziecko z prezentów się cieszy….” Tak śpiewały dzieci w oddziałach przedszkolnych w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta świętego Mikołaja w naszej Szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały „Mikołajowych” kroków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszych klas, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Wszystkie dzieci przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w klasie i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.
Spotkanie z pisarzem
W ramach projektu „Cała polska czyta dzieciom” – odbyło się w oddziałach przedszkolnych spotkanie z pisarzem Wojciechem Krupą. By wprowadzić dzieci w świat twórczości artystycznej, Pan Wojciech zastosował kilka ćwiczeń terapeutycznych. Zrelaksowani zaczęliśmy słuchać jego wierszy, opowiadań oraz zainteresowaniem oglądaliśmy namalowane przez niego obrazy o różnej tematyce. Pan Wojciech z wielkim zaangażowaniem odpowiadał na pytania dzieci. Najwięcej radości sprawiło dzieciom dobieranie rymów, zagadki oraz książki z dedykacją od samego artysty.
Andrzejki w oddziałach przedszkolnych
W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe dzieci, młodzież i dorośli, zbierali się popołudniem w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Ważniejszymi takimi spotkaniami były wieczory poprzedzające święta Katarzyny i Andrzeja. Był to bowiem okres wróżb. Chłopcy wróżyli sobie w katarzynki a dziewczęta na św. Andrzeja. Z czasem katarzynkowe wróżby zanikły a tradycja andrzejek pozostała do dziś. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów, są beztroską, osobliwą zabawą, podczas której tak jak dawniej wszyscy wlewany do wody wosk, lecą z łoskotem rzucane przez ramię dziewczęce pantofelki, wśród śmiechów i żartów losuje się różne przedmioty schowane pod miseczkami. My dzisiaj też będziemy sobie wróżyć, tańczyć oraz przypomnimy sobie kilka przysłów związanych z Andrzejkami. Jak to przebiegało zobaczmy.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia jest znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Dlatego 25.11.2016r każdy przedszkolak przyszedł w towarzystwie swojego ulubionego misia. Małe czy duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Dzieci opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi, śpiewały im piosenki, słuchały opowieści o innych misiach, rysowały je, rozmawiały o słynnych niedźwiadkach znanych z bajek, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Wszystkie dzieci tego dnia zapoznały się z historią pluszowego misia i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Poprzez aktywne uczestnictwo przedszkolaków we wspólnej uroczystości zintegrowane zostały wszystkie oddziały przedszkolne. Dzieci razem super się bawiły. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.
Warszawa – nasza stolica…..
2. 11. 2016 - wycieczka oddziałów przedszkolnych do Warszawy. Co tam robiliśmy? *Spacerowaliśmy ulicami naszej stolicy: Plac Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, przejście Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego, Zamek Królewski z zewnątrz, Kolumna Zygmunta, Trasa WZ i inne. *Oglądaliśmy Musical w Teatrze BUFFO pt.”Królowa Śniegu”, oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl – magiczny, który niejednokrotnie oczarował widzów ładną muzyką, piosenkami, kolorowymi kostiumami oraz pomysłową scenografią. *Braliśmy udział w słodkich warsztatach w prawdziwej cukierni – Candy Shop. Mieliśmy możliwość zapoznania się oraz zobaczenia na żywo produkcji cukierków jak również wykonanie własnego lizaka. Ten lizak był cały nasz. Będzie nam bardzo smakował.
"Jesienny spacer po parku"
Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków z do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Na zakończenie dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw.
Pyszne witaminki - robimy sałatkę jarzynową.
Z myślą o jarzynowych witaminkach, oddziały przedszkolne - postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną w stołówce szkolnej. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy posiadał tackę, nożyk, fartuszek oraz potrzebne składniki. Każde dziecko otrzymało swoje stanowisko pracy i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w stołówce prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)
Warsztaty gipsowe przedszkolaków.
Dnia 06.10.2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty gipsowe. W tych zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem zajęć artystycznych przedszkolaków było: • rozwijanie sprawności manualnych, orientacji przestrzennej i wrażliwości na sztukę, • wpływanie na rozwijanie wyobraźni, fantazji i uczenie kreatywnego myślenia, • poprawienie komunikacji z otoczeniem i uczenie pracy w grupie, • poszukiwanie i odkrywanie uzdolnień i talentów. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie różnych odlewów form gipsowych – ramki na zdjęcia, podstawki pod świeczki, słoneczniki, medale pieska i misia… Na zajęciach przeprowadzono również QUIZ i ciekawą pogadankę z dziećmi. Wszystkie dzieci skończyły warsztaty z kompletem czterech odlewów i upominkiem - dodatkowym odlewem gipsowym. Swoje wytwory artystyczne zostawiły w szkole. Będą je malować różnymi kolorowymi farbami. Rodzina będzie zadowolona z takich niespodzianek. Warsztaty gipsowe dały dzieciom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Były ciekawym sposobem na wyrażanie emocji, odreagowanie i wyciszenie. Były także atrakcyjną formą edukacji pozwalającej dzieciom na rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych oraz ciekawą alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć przedszkolnych.
Dzień Chłopca w I oddziale przedszkolnym.
W dniu 30 września w I oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Niespodzianką dla całej grupy było wyjście na salę zabaw. Wszyscy wyśmienicie się bawili. Ukoronowaniem całego dnia był słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Mężczyźni tego dnia spisali się na medal, oby takich dni było więcej. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.
WIZYTA POLICJANTA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Dnia 22.09.2015r najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
WYPRAWKA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2016/2017
WYPRAWKA NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Dzień babci i dziadka (I Oddział Przedszkolny)
Sto lat dla dziadków!
Wiwat dziadkowie!
Niech jak najdłużej żyją nam!
Bez Was kochani, wasze wnuczęta
Nie tak odważne szły by przez świat.


WIGILIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Mikołajkowa wycieczka do Krainy Uśmiechu
Dnia 5 grudnia oddziały przedszkolne III i IV wybrały się na mikołajkową wycieczkę do Krainy Uśmiechu w Górze Kalwarii. Dzieci bawiły się w najlepsze, kiedy to niespodziewanie pojawił się Mikołaj…
Konkurs plastyczny "Miś"
W oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny „Mój miś”. W konkursie wzięło udział 20 osób.
Ze względu na wysoki poziom otrzymanych prac komisja postanowiła wyróżnić sześć osób, nie wskazując miejsc I – III.
Wyróżnienia i nagrody otrzymali:
Oskar Jagiełło,
Aleksandra Cybulska,
Weronika Kozłowska,
Maciej Gzyra,
Igor Korcz,
Nadia Płuzińska.
Gratulujemy.

STO LAT MISIU!
25 listopada uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

A N D R Z E J K I - oddziały przedszkolne I, II, III, IV.
W Świętego Andrzeja, spełniona niech będzie Twoja nadzieja.
Żeby Ci się sprawdziło to, co kiedyś Ci się wymarzyło.
Nalej wosku na wodę, ujrzyj swoją przygodę.
Rzecz ciekawa, co z niego wypłynie, mały,biały domek w polskiej krainie!

WITAMINKI
Witaminki, witaminki…
Dla chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy mają dziarskie minki,
Bo zjadają witaminki!!!
Zasady zdrowego żywienia znamy,
Piramidę żywienia w życie wprowadzamy

JAK ZOSTAĆ LEKARZEM WETERYNARII ?


Dnia 30 października, oddział przedszkolny IV brał udział w zajęciach w gabinecie weterynaryjnym. Dzieci oglądały pomieszczenia, w których przyjmuje się i operuje pacjentów. Dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta, które mają w domu. Poznały także zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Obejrzały prezentację multimedialną na temat ras psów, ich potrzeb oraz sposobów dbania o nie, aby były zdrowe. Dzieci uczestniczyły w badaniu pacjenta - psa. Z uwagą przygladały się czynnościom jakie wykonywała pani doktor. Pod koniec spotkania okazało się, że wszystkie przedszkolaki marzą o tym, aby zostać lekarzem weterynarii! Będą więc uczyć się pilnie. Na zakończnie spotkania, maluchom zostały wręczone niespodzianki - smakołyki dla zwierząt jakie posiadają oraz książeczki edukacyjne.
SPACER DO PARKU
W naszym parku na jesieni,
od kolorów aż się mieni.
Gubią liście lipy, klony,
tu liść żółty, tam czerwony.
Lekki wietrzyk dmucha wieje,
miecie liście przez aleje.
- Co tam niesiesz powiedz Marku?
- Kolorowe liście z parku.

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM - POLICJANTEM.
23.09.2014r.najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta jednego z tatusiów, który z zawodu jest policjantem . Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego w tym radiowozu. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

DOBRY NASTRÓJ, ŚMIESZNE MINKI – TO ZASŁUGA WITAMINKI
Od września w naszej szkole rozpoczęła się realizacja programu edukacyjnego „Dobry nastrój, śmieszne minki – to zasługa witaminki”. W ramach tego projektu w oddziale przedszkolnym nr II, w pierwszy dzień jesieni odbyły się zajęcia pod hasłem „Kolorowe Dni”. Celem jest promowanie zdrowej żywności, owoców i warzyw sezonowych, poznawanie przetworów, które można z nich wykonywać oraz to co jest najważniejsze – dobra zabawa. „Kolorowe Dni” będą odbywać się raz w miesiącu. Zaakcentowaniem tego dnia będzie np. ubiór dziecka w odpowiednim kolorze. Rodzice w czasie zebrania z wychowawcą zaakceptowali taki rodzaj zajęć i obiecali swoją pomoc.

"NOWE KLOCKI, PUZZLE, LALE, BĘDZIEMY BAWIĆ SIĘ DOSKONALE…”
Piątki to dni zabawy. Tego dnia dzieci przynoszą do szkoły swoje ulubione zabawki, gry, książki. Bawiąc się poznają normy społeczne obowiązujące w grupie. Zabawy tematyczne, konstrukcyjne, badawcze mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka.Wzbogacają obraz świata, doskonalą umiejętności oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mają ogromne znaczenie dla rozwoju procesów poznawczych dziecka.ARCHIWUM 2013/2015

ARCHIWUM 2012/2013

ARCHIWUM 2011/2012
statystyka