ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW - GR. V I VI DO NADLEŚNICTWA DOBIESZYN.
Dnia 04.10.2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu.
Dlaczego las jest taki ważny?
Bez lasu nie ma życia.
Las jest piękny, uroczy, tętni różnymi formami życia i obdarza nas wieloma bogactwami. Odgrywa wielką rolę jako producent tlenu, regulator obiegu wody w przyrodzie. Przeciwdziała erozji gleb i utrzymuje korzystny dla człowieka klimat.
Nadleśnictwo Dobieszyn administruje całością Lasów Państwowych Puszczy Stromieckiej.
Lasy Puszczy, wody Pilicy przyciągają okolicznych mieszkańców na łono natury. Głównymi walorami turystycznymi są cisza i urokliwy krajobraz.
My miłośnicy pieszych wędrówek razem z panem leśnikiem spacerowaliśmy jedną ze ścieżek przyrodniczych. Podziwialiśmy las .Dowiedzieliśmy się, że przyroda Nadleśnictwa odznacza się dużą różnorodnością form. Występują tu rzadkie i chronione rośliny jak: modrzewnica lekarska, rosiczka okrągłolistna ,storczyk plamisty ,a także zwierzęta chronione: bocian czarny, orzeł bielik, orlik krzykliwy, żuraw, bóbr europejski, wydra.
Ciekawostka: na terenie Nadleśnictwa znajdują się cztery rezerwaty: „Starodrzew Dobieszyński”, „Majdan”, „Olszyny” i „Dęby Biesiadne”.
Po spacerze czekały na nas pyszne, pieczone kiełbaski na ognisku. Zjedliśmy je ze smakiem.
Nadleśnictwu dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawie poprowadzoną lekcję przyrody.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM.
24.09.2013r.

Dzieciom w przedszkolu chwali się Adaś:
- Wiecie, mój tata jest policjantem!
Ma czapkę z daszkiem, chodzi w mundurze i jest porządku wspaniałym stróżem!
Zaproszę więc go do naszej sali niech bezpieczeństwo nam się utrwali.

Największą atrakcją spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął przed szkołą. Chętne dzieci miały okazję usiąść w radiowozie. Galeria zdjęć