„WSZYSTKIE KOLORY POLSKI”

Polska ma wiele barw i wiele ich odcieni, a wszystkie sprawiają, że to kraj najpiękniejszy na Ziemi. Polska– to ja, Polska– to Ty Polska to nasz kraj nad Wisłą To Ojczyzna, w której mieszkamy wszyscy MY Polska – to cudowne kwiaty Łąki, lasy, pola i rzeki Polska– to miasta , bogata historia Sny , marzenia i My– wareckie dzieci. Tradycją „Dwójki” jest coroczny występ dla Rodziców. Dnia 23 stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny zatytułowany „Wszystkie kolory Polski”, który tematyką nawiązywał do tak ważnej rocznicy jakim było 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ukazywał on również piękno naszego kraju we wszystkich jej kolorach, wspaniałą historię, kulturę i pełną magii przyrodę. Historia Polski liczy ponad 1000 lat. Kraj nasz w tym czasie przechodził różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Polska jest. Istnieje na mapie, jest odrębnym krajem we wspólnocie państw- w Europie, od jakiegoś czasu wolna i niepodległa. A my– kochamy swój kraj i jesteśmy dumni, że tutaj mieszkamy.