Wycieczka klas IV E i IV F

6 grudnia 2018 r. uczniowie klas: IV e i IV f wraz z wychowawczyniami i opiekunami wzięli udział w mikołajkowej wycieczce do Warszawy. Wspólnie obejrzeli w Teatrze Capitol spektakl „O piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał przyjaciela”. Niezbyt odważny tytułowy pirat Bucior, jego gadatliwa i bardzo kolorowa Papuga oraz groźny Kapitan Hak przenieśli naszych czwartoklasistów w morską wędrówkę pełną emocji, śmiechu, ale również refleksji o tym, co w życiu jest najważniejsze. Po przedstawieniu uczniowie spotkali się z najprawdziwszym Świętym Mikołajem! Wizytę w Teatrze Capitol uatrakcyjniły warsztaty aktorskie. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zadaniami aktorskimi, ćwiczyły umiejętności wyrażania uczuć oraz twórczej ekspresji ruchowej. Uczniowie, pełni energii, udali się następnie do Muzeum Narodowego i tam uczestniczyli z zapałem i skupieniem w lekcjach muzealnych. Wspólnie poznawali „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” oraz odkrywali„Co mówią (do nas) obrazy?”. Wycieczkę zakończyła wspólna wizyta w restauracji McDonald̕s. Zadowoleni, uśmiechnięci i najedzeni udali się prosto do Warki.