Wycieczka uczestników kółka przyrodniczego i historycznego.

Piesza wycieczka uczniów z klasy czwartej uczestniczących w zajęciach kółka przyrodniczego i historycznego.

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, przybliżającej postać patrona szkoły Kazimierza Pułaskiego. Zwiedziły też wystawę pt.,,Oto dni krwi i chwały: reduta Ordona i rakietnicy Królestwa Polskiego przygotowaną przez pracowników Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się, że rakietnicy – formacja elitarna i nowatorska ówczesnych czasów- stacjonowali w Warce. Dużo radości sprawiły dzieciom zajęcia plenerowe, zwłaszcza, że dopisywała słoneczna jesienna pogoda. Zaczęło się od odwiedzenia kapliczki w Parku na Winiarach związanej z legendą mówiącą, że na stoku skarpy znajduje się grota z wejściem do tunelu prowadzącego do zamku w Czersku. Z tego tajemnego przejścia podobno korzystali książęta mazowieccy, którzy wybierali się na łowy w pobliskiej puszczy. Po latach grotę zamurowano i zastawiono figurką Matki Bożej. Uczestnicy wycieczki przeszli również ścieżką edukacyjną prowadzącą przez teren parku, gdzie mieli okazję poznać faunę i florę doliny Pilicy. Zajęcia w muzeum i parku miały zachęcić młodzież do poznania historii swojego regionu, jak również zwrócić uwagę na walory przyrodnicze naszego miasta.