Biblioteka i świetlica
DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU 2007/2008
W tym roku szkolnym w świetlicy pracują panie: Barbara Gawryjołek, Karina Sokołowska, Małgorzata Okraj. Świetlica czynna jest od godziny 8.00 – 17.00 Zapisanych jest 102 dzieci (łącznie z uczniami PSP Nr 4). Są to dzieci dojeżdżające, czekające na zajęcia, dzieci rodziców pracujących zawodowo.
Głównym celem pracy świetlicy jest wychowanie dzieci poprzez zabawę, pokonywanie przeszkód emocjonalnych, wspomaganie procesu dydaktycznego, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zróżnicowanej wiekowo.
W świetlicy odbywają się zajęcia dydaktyczne, w których wykorzystywane są różnorodne metody aktywizujące, dostosowane do wieku dzieci. Zajęcia są zgodne z hasłem tygodnia.
W świetlicy dzieci odrabiają lekcje, oglądają filmy animowane, edukacyjne i fabularne, bawią się nie tylko w świetlicy, ale również na boisku szkolnym (jeżeli pozwala na to pogoda).
Co tydzień wybierani są dyżurni, którzy dbają o ład i porządek, o estetykę i wygląd świetlicy.
Jak w poprzednich latach tak i obecnie obowiązuje ocena z zachowania, która ma za zadanie mobilizować dzieci do przestrzegania podstawowych zasad regulaminu obowiązującego w świetlicy.
W świetlicy odbywają się różnorodne konkursy oraz imprezy okolicznościowe.

Konkursy i imprezy.

I. 10 października 2007 r odbył się konkurs plastyczny pod hasłem:,,Praca nauczyciela”, w którym udział wzięły dzieci z kl. 0-III. Jury w składzie: pani dyrektor Krystyna Budzianowska, pani B. Gawryjołek, pani Ania Górka-Strzałkowska, przyznało I miejsce Ninie Aleksandrowicz z kl. II a oraz Kamili Strzelczyk z kl. I b. II miejsce zajęły Natalia Kwiatkowska z kl. 0 oraz Ola Romanowska z kl. III b. Na III miejsce wytypowano prace Damiana Nadolnego z kl. II b. Wyróżnienia otrzymali Kamil Smogur z kl. IIIb i Ada Partyka z kl. III a.

II. 28 listopada 2007r. odbył się konkurs pod hasłem:,,Z kulturą, na co dzień” dla klas 0-III. Z uwagi na trudny temat dzieci miały problem z ujęciem plastycznym w/w tematu.

I miejsce zajęła Paulina Świdnicka z kl. III b
II miejsce zajęła Ola Romanowska z kl III a
III miejsce zajęła Ola Dąbrówka z kl. II c
Wyróżnienia otrzymali:
- Sara Wojciechowska kl. 0
- Julka Smodrzak kl. 0
- Weronika Białoskórska kl. Ic
- Julka Centkowska kl. II b
- Kinga Krawczyk kl. 0
- Ola Gmurczyk kl. I a
Upominki i dyplomy dzieci otrzymały na uroczystym apelu podsumowującym ,,Tydzień z kulturą’’.

III. Pod koniec listopada został ogłoszony konkurs manualny na najciekawsza Kartę Świąteczną Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 5 grudnia wpłynęło bardzo dużo pięknych prac od uczniów klas 0-V. Dlatego też przyznano dużo nagród, upominków i dyplomów.
I miejsce zajęły dzieci:
- Julka Kaczmarek kl.0
- Monika Gilarska kl. 0
- Kacper Rotuski kl. Ib
- Zosia Palczyńska kl. IIb
- Maciek Swaczyński kl IIb
- Nina Aleksandorwicz kl. IIa
- Ola Romanowska kl. III
II miejsca zajęli:
- Wiktoria Podymniak kl. I c
- Marta Prokopczyk kl. III b
- Weronika Mrozek kl. I b
III miejsce zajęli:
- Marlena Krawczyk kl. V d
- Patrycja Jankowska kl. II a
- Oskar Rotuski kl. 0
- Maja Wodzińska kl. III c
- Paulina Świdnicka kl. III b
- Łukasz Woźniak kl. III c
- Marta Rotuska kl. I b

IV. 6 grudnia odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Przygotowano atrakcyjne i ciekawe nagrody a każdy los był pełny. Loteria cieszyła się wielkim powodzeniem. Zebrane pieniądze z loterii będą przekazane na zakup słodkich paczek dla dzieci z rodzin ubogich.

V. Od 7 grudnia rozpoczęła się akcja sprzedaży kartek świątecznych, z których pieniążki zostały przekazane na paczki dla dzieci z rodzin ubogich. Bardzo dziękujemy wszystkim paniom, które włączyły się w naszą akcje obdarowywania nas zabawkami na loterie i kupowały karty świąteczne.