Biblioteka i świetlica
DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU 2008/2009
W tym roku szkolnym w świetlicy pracują panie: Małgorzata Okraj, Edyta Kołacz i Karina Sokołowska. Świetlica czynna jest od godziny 8.00 – 16.00. Zapisanych jest 121 dzieci. Są to dzieci dojeżdżające, czekające na zajęcia, dzieci rodziców pracujących zawodowo.
Głównym celem pracy świetlicy jest wychowanie dzieci poprzez zabawę, pokonywanie przeszkód emocjonalnych, wspomaganie procesu dydaktycznego, kształtowanie umiejętności pracy grupie, zróżnicowanej wiekowo.
W świetlicy odbywają się zajęcia dydaktyczne, w których wykorzystywane są różnorodne metody aktywizujące, dostosowane do wieku dzieci. Zajęcia są zgodne z hasłem tygodnia.
W świetlicy dzieci odrabiają lekcje, oglądają filmy animowane, edukacyjne i fabularne, bawią się nie tylko w świetlicy, ale również na boisku szkolnym, (jeżeli pozwala na to pogoda).
Co tydzień wybierani są dyżurni, którzy dbają o ład i porządek, o estetykę i wygląd świetlicy.
Jak w poprzednich latach tak i obecnie obowiązuje ocena z zachowania, która ma za zadanie mobilizować dzieci do przestrzegania podstawowych zasad regulaminu obowiązującego w świetlicy.
W świetlicy odbywają się różnorodne konkursy oraz imprezy okolicznościowe.

23 września 2008r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. W konkursie udział wzięło 30 uczniów z klas I – III. Prace były kolorowe i poprawnie wykonane, dlatego też wybór najlepszych był bardzo trudny. Jury w składzie: pani Dyrektor Maryla Szajner, M. Okraj , K. Sokołowska, B. Gawryjołek przyznało następującym dzieciom wyróżnienia:
1. Natalia Prokopczyk kl. „0”
2. Bartek Woźniak kl.„0”
3. Natalia Buczek kl. „0”
4. Emilia Pacholska kl. I a
5. Julka Smodrzak kl. I b
6. Julka Tomaszewska kl. I c
7. Natalia Skrzypczak kl. I d
8. Weronika Mrozek kl. II b
9. Nina Aleksandrowicz kl. III a
10. Gabrysia Kazana kl. III b
11. Daniel Przybylski kl. III d

Osoby wyróżnione otrzymały drobne upominki a pozostałe dzieci za udział w konkursie pamiątkowe dyplomy.
Na początku października odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Laurka dla nauczyciel”. Dzieci z klas „0” - VI wykonały laurki we własnym zakresie, wykorzystując bardzo różne techniki plastyczne. Z dużej ilości prac jury musiało wybrać te najładniejsze i najciekawsze. Wybór był bardzo trudny.

W KLASACH I – III

Miejsce I: Ola Słomska kl. I d i Zosia Przybylska kl. II d
Miejsce II: Natalia Szynkiewicz kl. II d i Albert Adamczyk kl. II d
Miejsce III: Natalia Dąbrowska kl. II d i Weronika Grzegorek kl. II d

W KLASACH IV – VI
Miejsce I: Karolina Regulska kl. VI i Kinga Regulska kl. VI
Miejsce II: Ania Tomala
Miejsce III: Kasia Kopczyńska kl. IV a

WYRÓŻNIENIA:
1. Emilka Głowa kl. I d
2. Emilka Zwierzchowska kl. I d
3. Emilka Kata kl. I d
4. Karolina Chajęcka kl. II b
5. Kamil Makuch kl. II d
6. Dominik Włodarczyk kl. II d
7. Daniel Przybylski kl. III d
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za I, II i III miejsce w obu kategoriach wiekowych.

Pod koniec października odbył się konkurs pod hasłem: „Jak pomagamy osobom niepełnosprawnym w przełamywaniu barier”. W konkursie tym wzięły udział dzieci z klas I – III. Choć temat konkursu był dosyć trudny dzieci poradziły sobie wspaniale. Miały mnóstwo pomysłów jak można pomagać osobom niepełnosprawnym, by żyło im się lepiej. Przy okazji konkursu dzieci w dyskusji wyraziły chęć niesienia pomocy osobom słabszym czy niepełnosprawnym. Na szczeblu konkursu szkolnego wygrały następujące osoby:
Miejsce I: Magda Tomala kl. I d i Maciej Swaczyński kl. II b
Miejsce II: Wiktoria Grzegorek kl. II d, Ola Trojanowska kl. „0” i Irena Arsieniewa kl. I b.

Wszystkie prace były przepiękne i zostały zakwalifikowane do drugiego etapu tego konkursu, który odbył się w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Warce. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w dniu 22.10.08 r. w Dworku na Długiej zostały przyznane nagrody i wyróżnienia dla:

Miejsce I: Maciej Swaczyński kl. III b
Miejsce II: Natalia Wolska kl. III b
Miejsce III: Natalia Prokopczyk kl. „0”

W grudniu w świetlicy odbędzie się Loteria Fantowa. Pieniądze uzyskane z loterii zostaną przekazane na cele charytatywne (paczki dla dzieci).