Biblioteka i świetlica
ŚWIETLICA SZKOLNA
Szkoła podstawowa powinna być miejscem radosnym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom, miejsce, w którym są zabawki, w którym uczy się poprzez zabawę, miejscem zapewniającym dobrą opiekę i rozwój zainteresowań.
W roku szkolnym 2009/2010 w ramach rządowego programu „ Radosna szkoła” dokonano gruntownego remontu i doposażono świetlicę w naszej szkole. Zostały zakupione nowe zabawki, klocki, gry planszowe. Stworzono kącik do rozwijania sprawności ruchowej dzieci. Zakupiono teatrzyk kukiełkowy, w którym dzieci bawią się, wystawiając sztuki przez siebie tworzone. Organizowane są zajęcia plastyczne, pogadanki na różne tematy, dzieci mogą z pomocą wychowawców świetlicy odrabiać prace domowe.
Prowadzone są kółka zainteresowań:
• „Kółko plastyczne”
• „Sprawne rączki”
• „Zajęcia z dramy”
Dzieci bardzo chętnie przebywają w świetlicy, czekając na rozpoczęcie zajęć lub oczekując na powrót do domu. Rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.
Nasza szkoła stała się jeszcze bardziej przyjazna i nowoczesna. Galeria zdjęć..