PARK JURAJSKI
15.V.2007r wybraliśmy sie do Parku Jurajskiego. Park położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na "Źródlanej Wyspie". Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie. W sąsiedztwie parku położone są: Ośrodek Jazdy Konnej "Kraina Koni", zabytkowy stuletni młyn, przystań kajakowa, przystań do spływów tratwą oraz boisko do piłki plażowej.
Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez wszystkie okresy geologiczne tj. od pojawienia się życia na Ziemi (Kambr 542 mln. lat temu), do momentu pojawienia się człowieka (Neolit). Największą atrakcję stanowią rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. My tam bylśmy, kiełbaski jedliśmy i wspaniale sie bawilismy.:)