PROGRAM "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" W NASZEJ SZKOLE
W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 w naszej szkole dzięki inicjatywie pani Katarzyny
Kibały i Kariny Sokołowskiej odbędą się szkolenia nauczycieli i uczniów dotyczące programu "Ratujemy i uczymy ratować". Obie panie w grudniu ubiegłego roku uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów, z którego przywiozły podręczniki dla uczniów i fantomy do nauki pierwszej pomocy.
Program "Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich nauczycieli i uczniów klas I-III.
Swym zakresem obejmuje tematy:
bezpieczeństwo,
sprawdzanie przytomności,
wzywanie pomocy,
sprawdzanie oddechu,
układanie nieprzytomnego w pozycji bocznej,
oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej,
łańcuch przeżycia.
Od kilku dni obydwie panie koordynatorki dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi nauczycielkami naszej szkoły, które wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne w pracy ze swoimi uczniami. Mamy nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że uczniowie naszej szkoły będą potrafili właściwie zareagować w sytuacji, gdy ktoś w ich otoczeniu będzie potrzebował pierwszej pomocy.