Ciekawe lekcje w niezwykłym miejscu…”Gawęda o zachowaniu się przy stole” Klasy VB i VD na wycieczce w Pułtusku….

Kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej kultury. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa uczniowie klasy VB i VD mogli dowiedzieć się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla uczniów obiedzie mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.
Wykład na temat zasad savoir-vivre’u, zachowania się w sytuacjach, gdy zapraszamy gości lub sami jesteśmy zapraszani, oraz sztuki jedzenia mieliśmy możliwość przeżycia w przepięknej scenerii zamku w Pułtusku.. Nie jest to „nauka prosta ani mała”, a jakże się przydaje w rozmaitych sytuacjach towarzyskich. Opanowanie jej zasad pod okiem specjalisty pozwoli w przyszłości swobodnie rozkoszować się przyjemnościami stołu i urokiem zgromadzonego przy nim towarzystwa. A wszystko to we wnętrzach, których szczególna atmosfera naukę zamienia w przyjemność.

Podczas pobytu w Pułtusku mieliśmy okazję poznać liczne zabytki a m.in. najdłuższy brukowany rynek w Europie, zabytki sakralne , poznać historię jedynego na Mazowszu deszczu meteorów, niepowtarzalne uroki przyrody nadnarwiańskiej (w tym rezerwaty), a także wiele innych, do zapoznania się z którymi każdego gorąco zachęcamy.