XXXIII Jesienny Złaz Turystów Kozienice – Królewskie Źródła

13 października 2018 roku grupa uczniów z klas piątych, pod opieką Pana Karola Jakubaszka uczestniczyła w XXXIII Jesiennym Złazie Turystów Kozienice – Królewskie Źródła. Rajd rozpoczął się
o godzinie 9.00. Autokarem przejechaliśmy do Kozienic, gdzie zobaczyliśmy
XVIII-wieczny zespół parkowo-pałacowy, należący do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie przejechaliśmy do rezerwatu przyrody „Królewskie Źródło”. Po spotkaniu
z przedstawicielem Nadleśnictwa Kozienice wyruszyliśmy trasą krajoznawczą i rozpoczęliśmy grę terenową polegającą na wędrowaniu szlakiem według mapy oraz szukaniu i zapisywaniu odpowiedzi w karcie pracy. Po przejściu całej ścieżki dydaktycznej nadszedł czas na odpoczynek przy ognisku oraz pieczenie kiełbasek. Za przejście trasy otrzymaliśmy dyplom i piłkę, a nowym członkom PTTK uroczyście wręczone zostały legitymacje członkowskie. Do Warki zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy o godzinie 15.00.